NTK Vehicle Electronics z nową gamą zaworów EGR

Tekst sponsorowany 11 maj 2022

Firma NGK SPARK PLUG, światowy lider w dziedzinie zapłonu i czujników, wprowadza na rynek nową gamę zaworów EGR. Uzupełni ona ofertę producenta w ramach marki NTK Vehicle Electronics. Nowa gama zaworów EGR pod względem jakości odpowiadać będzie oryginalnym referencjom. Zostanie wprowadzona na rynek stopniowo w ciągu trzech lat, docelowo zaspokajając zapotrzebowanie 153 milionów samochodów produkowanych w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Rozszerzenie gamy produktów marki NTK Vehicle Electronics o zawory EGR zapewni klientom kompleksową ofertę w dziedzinie czujników.

Zadaniem zaworów EGR jest obniżenie zawartości tlenu w powietrzu dostarczanym do komory spalania, a tym samym spowolnienie i obniżenie temperatury procesu spalania, w konsekwencji zaś obniżenie emisji tlenku azotu (NOx). Nowa gama produktów NTK Vehicle Electronics będzie oferować bardzo wysoką jakość, z której znane są na rynku rozwiązania NGK SPARK PLUG, a emisja spalin (zgodnie z deklaracjami producenta) spełni restrykcyjne europejskie normy „EC Euro”.

Poszczególne referencje nowych zaworów EGR marki NTK Vehicle Electronics poddawane są testom w ekstremalnych warunkach, np. próbom szoku termicznego w temperaturze od -40°C do 150°C, badaniom szczelności zaworów, komór i układu chłodzenia, a także oporu elektrycznego i cyklu życia. Odpowiednio oznaczone opakowania pozwolą klientom na łatwą identyfikację produktów, zastosowanie uproszczonego systemu zarządzania zapasami, ułatwią też kontrolę i skanowanie. W zestawie producent umieszcza również niezbędne akcesoria – uszczelki i/lub o-ringi.

Nowa oferta zaworów EGR ma na celu uzupełnienie oferty firmy NGK SPARK PLUG przeznaczonej na rynek wtórny oraz zapewnienie klientom kompleksowej obsługi w zakresie wszystkich potrzeb związanych z czujnikami samochodowymi. – Wraz z premierą zaworów EGR zapewniamy naszym klientom pełną kompleksowość i wygodę – mówi Frank Massia, Dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH. – Nowy asortyment zaworów EGR to oferta od lat oczekiwana przez rynek. Teraz zapotrzebowanie to zostanie przez naszą firmę w pełni zaspokojone, dzięki czemu nasi klienci będą mieli w jednym miejscu dostęp do wszystkich rozwiązań związanych z elektroniką pojazdu.”

Podstawową funkcją układu recyrkulacji spalin (zaworów EGR) jest zmniejszenie ilości tlenku azotu (NOx), który powstaje podczas procesu spalania, gdy wysoka temperatura umożliwia połączenie azotu i tlenu obecnych w mieszance paliwowo-powietrznej. Zawory EGR występują obecnie na rynku w trzech różnych rodzajach – pneumatyczne, elektryczne i elektryczne wyposażone w jednostkę chłodzącą. Działają one poprzez precyzyjne regulowanie przepływu gazów spalinowych z kolektora wydechowego do kolektora dolotowego, gdzie gazy te mieszają się ze świeżym powietrzem.

Zawory EGR, pierwotnie opracowane na początku lat 70-tych, zaczęto stosować w Europie w latach 90-tych w celu obniżenia emisji spalin zgodnie z normami „Euro 1”. Obecnie standardowo wyposażone są w nie wszystkie samochody z silnikiem diesla oraz używane są także w ok. 40% pojazdów benzynowych. Zgodnie z deklaracjami producentów samochodów i silników w przyszłości większość nowych modeli pojazdów będzie wyposażana w dwa rodzaje zaworów EGR (niskociśnieniowy i wysokociśnieniowy). Oznacza to, że rynek części zamiennych dla takich rozwiązań będzie rósł.

NGK SPARK PLUG planuje wprowadzenie pełnego asortymentu zaworów EGR marki NTK Vehicle Electronics w czterech etapach:

  • Do końca 2022 roku wprowadzone zostaną 84 referencje, które zaspokoją zapotrzebowanie 125 milionów pojazdów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).
  • W 2023 roku do oferty dołączy kolejnych 46 referencji, zapewniając pokrycie 132-milionowego parku samochodowego.
  • W roku 2024 marka NTK Vehicle Electronics będzie posiadać w ofercie aż 170 modeli zaworów EGR, które zaspokoją łącznie zapotrzebowanie aż 153 milionów pojazdów.
  • W końcowym etapie – w 2025 roku – firma skoncentruje się na konsolidacji gamy zaworów EGR oraz identyfikacji nowych jednostek magazynowych (SKU). Na tym etapie przewidywane jest pokrycie potrzeb ponad 75% rynku, gdy chodzi o zastosowania w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi.

Planowane rozwiązania dla nowej gamy zaworów EGR marki NTK obejmują z jednej strony dostępność i szeroką obecność produktów w lokalnej dystrybucji, z drugiej zaś najwyższą jakość usług dla klientów, np. przygotowanie referencji na stronie internetowej NGK SPARK PLUG i w systemie TecDoc. Systematycznie udostępniane są również filmy, które szczegółowo przedstawiają działanie i sposób montażu zaworów EGR.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ngkntk.com/pl.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz