NTK Vehicle Electronics z nową gamą zaworów EGR

19 sty 2022

Firma NGK SPARK PLUG wprowadza na rynek nową gamę zaworów EGR. Uzupełni ona ofertę producenta w ramach marki NTK Vehicle Electronics.

 

Nowa gama zaworów EGR, które oferowane będą pod marką NTK Vehicle Electronics jakościowo odpowiadać będzie oryginalnym referencjom. Zagwarantują to próby, jakie elementy te muszą zaliczyć, takie jak badanie szoku termicznego w temperaturze od -40°C do 150°C, testy szczelności zaworów, komór i układu chłodzenia, a także oporu elektrycznego i cyklu życia. Jednocześnie odpowiednio oznaczone opakowania pozwolą klientom na łatwą identyfikację produktów, uproszczą system zarządzania zapasami, kontrolę i skanowanie. Dodać trzeba, że w opakowaniach znajdą się także niezbędne akcesoria – uszczelki i/lub o-ringi.

Wraz z premierą zaworów EGR zapewniamy naszym klientom pełną kompleksowość i wygodę” – mówi Frank Massia, dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH. – Nowy asortyment zaworów EGR to oferta od lat oczekiwana przez rynek. Teraz zapotrzebowanie to zostanie przez naszą firmę w pełni zaspokojone, dzięki czemu nasi klienci będą mieli w jednym miejscu dostęp do wszystkich rozwiązań związanych z elektroniką pojazdu.

Podstawową funkcją układu recyrkulacji spalin (zaworów EGR) jest zmniejszenie ilości tlenku azotu (NOx), który powstaje podczas procesu spalania, gdy wysoka temperatura umożliwia połączenie azotu i tlenu obecnych w mieszance paliwowo-powietrznej. Zawory EGR występują obecnie na rynku w trzech różnych rodzajach, jako pneumatyczne, elektryczne i elektryczne wyposażone w jednostkę chłodzącą. Niezależnie od wersji działają one w ten sposób , że w kontrolowany sposób przepuszczają gazy spalinowe z kolektora wydechowego do kolektora dolotowego, gdzie spaliny mieszają się ze świeżym powietrzem.

Zawory EGR, pierwotnie opracowane na początku lat 70-tych, zaczęto stosować w Europie w latach 90-tych w celu obniżenia emisji spalin zgodnie z normami „Euro 1”. Obecnie są w nie standardowo wyposażone wszystkie samochody z silnikiem diesla oraz używane są także w ok. 40% pojazdów benzynowych. Zgodnie z deklaracjami producentów w przyszłości większość nowych modeli pojazdów będzie wyposażana w dwa rodzaje zaworów EGR (niskociśnieniowy i wysokociśnieniowy). Oznacza to, że rynek części zamiennych dla takich rozwiązań będzie rósł.

NGK SPARK PLUG planuje wprowadzenie pełnego asortymentu zaworów EGR marki NTK Vehicle Electronics w czterech etapach:

  • Do końca 2022 roku wprowadzone zostaną 84 referencje, które zaspokoją zapotrzebowanie 125 milionów pojazdów w regionie EMEA.
  • W 2023 roku do oferty dołączy kolejne 46, zapewniając pokrycie 132-milionowego parku samochodowego.
  • W roku 2024 marka NTK Vehicle Electronics będzie oferować aż 170 modeli zaworów EGR, które zaspokoją łącznie zapotrzebowanie aż 153 milionów pojazdów.
  • W końcowym etapie – w 2025 roku – firma skoncentruje się na konsolidacji gamy zaworów EGR oraz identyfikacji nowych jednostek magazynowych (SKU). Na tym etapie przewidywane jest pokrycie potrzeb ponad 75% rynku dla zastosowań w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi.

Planowane rozwiązania dla nowej gamy zaworów EGR marki NTK obejmują z jednej strony dostępność i szeroką obecność produktów w lokalnej dystrybucji, jak i najwyższą jakość usług dla klientów, np. przygotowanie referencji na stronie internetowej NGK SPARK PLUG i w systemie TecDoc. Dostępne są również filmy techniczne, które szczegółowo przedstawiają działanie i sposób montażu zaworów EGR.

Zostaw Komentarz