Oczyszczacz powietrza likwiduje też wirusy

21 cze 2021

Wiele zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu przedostaje się do wnętrza samochodu podczas otwierania drzwi czy na ubraniu podróżujących osób, nie są więc one wyłapywane przez standardowy filtr kabinowy. Jedynym skutecznym sposobem ich usunięcia jest dodatkowy układ oczyszczania, który jednak stanowi element fabrycznego wyposażenia tylko w autach wyższej klasy. Dlatego Philips od kilku lat proponuje niezależne rozwiązanie w postaci pokładowych oczyszczaczy powietrza GoPure, wymagających  jedynie podłączenia do gniazda zapalniczki.

Na rynek trafił właśnie najnowszy model pokładowego oczyszczacza powietrza firmy Philips o oznaczeniu GoPure GP5611. Wizualnie wyróżnia się on cylindryczną obudową, której średnica przystosowana jest do typowych uchwytów na napoje. Ułatwia to ustawienie oczyszczacza i jednocześnie podnosi efektywność jego pracy.

Za skuteczne działanie urządzenia odpowiada kilka systemów. Wymienny wkład SaniFilter Plus składa się z dwóch warstw – antybakteryjnej oraz HEPA. Mają one zdolność stopniowego wyłapywania cząstek kurzu, alergenów i bakterii o średnicy zaledwie 0,004 μm. Natomiast wkład HESAMax odpowiada za usuwanie oparów chemicznych pochodzących zarówno z tworzywa sztucznego, jak i spalin. Co więcej, system ten działa permanentnie, nawet po odłączeniu zasilania.

Dodatkowo oczyszczacz wyposażony został w lampę UV-C, działającą tak jak lampy do sterylizacji pomieszczeń medycznych. Jej ultrafioletowe światło o długość fali 270-280 nm niszczy wszelkie drobnoustroje, jest jednak nieszkodliwe dla organizmu ludzkiego, bo lampa znajduje się we wnętrzu specjalnej obudowy urządzenia GoPure GP5611. Przeprowadzone przez laboratorium KR Biotech w Korei Południowej testy wykazały zdolność eliminacji wirusów na poziomie 99,99 procent, w tym również SARS-CoV-2, który może wywołać ostrą chorobę układu oddechowego COVID-19.

Opakowanie oczyszczacza powietrza Philips GoPure GP5611 zawiera komplet filtrów i kabel zasilający typu USB-C. Można je więc podłączyć także do instalacji 230 V i używać w domu.

Zapewnienie kierowcy i pasażerom dobrego samopoczucia podczas podróży zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Mogą w tym pomóc oczyszczacze powietrza GoPure, które są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych filtrów kabinowych – mówi Wioletta Pasionek, marketing manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

 

Zostaw Komentarz