Olej Havoline z certyfikatem BMW

20 mar 2023

Przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 otrzymał kolejny atest, a mianowicie certyfikat Longlife-04 niemieckiego koncernu motoryzacyjnego BMW. 

Olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 jest przeznaczony do szerokiej gamy samochodów osobowych i lekkich dostawczych z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi marek takich jak BMW, Volkswagen i Audi. Opracowano go z wykorzystaniem zaawansowanych technologii dodatków uszlachetniających, których zadaniem jest zapewnienie ochrony silnika przed zużyciem, a także podniesienie wydajności i sprawności jednostek napędowych. Zachowanie płynności oleju w niskich temperaturach pomaga utrzymać szybką cyrkulację oleju, a tym samym gwarantuje ochronę silnika przed zużyciem podczas rozruchu na zimno. Z kolei zastosowana technologia keep-clean zapewnia ochronę przed osadami i szlamem, wpływając również na zoptymalizowanie zużycia paliwa. Jednocześnie dzięki zaawansowanej syntetycznej formule, Havoline ProDS V SAE 0W-30 charakteryzuje się długą żywotnością i niską lotnością, co zmniejsza konieczność częstych wymian oleju.

Produkt, który można stosować zarówno w silnikach z turbosprężarką, jak i jednostkach wolnossących, wykorzystuje technologię SAPS (mid Sulphated Ash, Phosphorous and Sulphur), redukującą osadzanie się popiołu siarczanowego, fosforu i siarki. Nadaje się więc do pojazdów z systemami TWC (Three-Way Catalysts) oraz DPF (Diesel Particulate Filter), które ograniczają emisje spalin z silników benzynowych i diesla.

Orócz BMW Longlife-04 Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30 spełnia również wymagania Porsche C30 i VW 504.00/507.00.

Zostaw Komentarz