Olej Texaco z aprobatą Volvo

16 cze 2020

Syntetyczny olej do silników wysokoprężnych Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 został zatwierdzony przez Volvo do użytku w pojazdach wymagających oleju zgodnego ze specyfikacją VDS 5.

Potwierdzając, że olej Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 jest zgodny z najnowszą specyfikacją VDS 5, Volvo dołącza do marek takich jak Mercedes Benz, Cummins, Mack, Renault, Detroit Diesel i Ford, które również zaakceptowały ten produkt. Olej został opracowany w celu poprawy zużycia paliwa, wydajnej ochrony przed zużyciem silnika i optymalizacji jego żywotności.

Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 z technologią ISOSYN wykorzystuje niski SAPS spełniając wymagania emisji Euro VI. Powstał, aby zapewnić ochronę silników zgodnych z GHG 17 i EPA 2010 zasilanych paliwem o niskiej zawartości siarki (ULSD).

Produkt został opracowany do użytku w jednostkach napędowych współpracujących z systemami selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), filtrami cząstek stałych (DPF) i układami recyrkulacji spalin (EGR). Oferuje lepkość i system dodatków, które pomagają poprawić oszczędność paliwa nawet o 1,3% w porównaniu z olejami do silników wysokoprężnych SAE 15W-40.

Jako syntetyczny olej silnikowy o niskiej lepkości, przeznaczony do pracy w dużych obciążeniach, Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 wspiera ochronę przy zimnym rozruchu w silnikach działających w ujemnych temperaturach. Zawiera zaawansowane technologicznie środki dyspergujące i detergenty opracowane w celu rozproszenia sadzy i kontroli zużycia. Pomaga to utrzymać pierścienie, zawory i same tłoki w czystości, umożliwiając wydłużenie czasu ich sprawnego działania. Produkt pomaga też zminimalizować konieczność czyszczenia systemu kontroli emisji filtra cząstek stałych (DPF).

Używane do produkcji oleju zaawansowane, bazowe materiały syntetyczne i dodatki pozwalają na wydłużone okresy między wymianami oleju, a to dzięki kontroli zużycia, utleniania, tworzenia się szlamu i gęstnienia oleju.

 

Zostaw Komentarz