Oleje 0W20 w ofercie Eurorepar

12 maj 2023

Oferta olejów Eurorepar (silnikowych i do skrzyń biegów) została istotnie powiększona, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych układów napędowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych.

Eurorepar to wielomarkowa gama produktów motoryzacyjnych (części zamienne, akcesoria, opony, oleje, materiały eksploatacyjne itp. – w sumie ok. 20 tysięcy pozycji katalogowych) oferowanych przez Grupę Stellantis na potrzeby obsługi serwisowej i napraw pojazdów. Teraz, aby sprostać wymaganiom coraz nowocześniejszych układów napędowych pojazdów, gama olejów Eurorepar powiększona została się o 7 nowych produktów. Tym samym, licząc już łącznie 18 pozycji katalogowych, pokrywa zapotrzebowanie 95 % europejskiego parku samochodowego.

Wśród nowych olejów, które już są oferowane na polskim rynku lub wkrótce się na nim pojawią, znalazły się: olej 5W20 przystosowany do silników benzynowych Ford EcoBoost oraz olej 0W20, który zapewnia doskonałą ochronę częściom silnika zużywającym się wskutek tarcia i zapobiega tworzeniu się osadów zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach. Jednocześnie dzięki niskiej lepkości olej ten pomaga zredukować emisję CO2, wspomagając prawidłowe działanie układów ograniczających emisję zanieczyszczeń w spalinach.

Olej 0W20 jest dostępny w kilku specyfikacjach przeznaczonych do zastosowań w konkretnych pojazdach. Uwzględniając różne pojemności opakowań, Eurorepar ma aktualnie w swoim asortymencie 7 pozycji katalogowych spełniających wymagania producentów samochodów takich marek, jak: Peugeot, Citroën, DS, Opel, Volvo, Toyota, Renault oraz VAG/Mercedes.

Gamę wkrótce uzupełni nowy olej do automatycznych skrzyń biegów (m.in. 6- i 8-biegowych, stosowanych w pojazdach Stellantis) spełniający normę ATF. Tak jak i inne produkty będzie on dostępny w systemie dystrybucji Distrigo dla autoryzowanych serwisów, jak i dla warsztatów niezależnych.

Zostaw Komentarz