Oleje Petronas Syntium z pudełek

16 mar 2023

Petronas wprowadza właśnie na cały rynek europejski ekologiczne opakowania Bag In Box (BIB). Kartonowe pudełka z plastikowym wkładem i wbudowanym kranem stanowią znaczący krok naprzód na drodze firmy do zrównoważonego rozwoju. Oleje z linii Syntium w opakowaniach BIB będą dostępne w Polsce w drugim kwartale 2023 roku.

 

Firma Petronas dokładnie prześledziła cykl życia swoich produktów, a także ich opakowań. Począwszy od powstania, poprzez logistykę, aż po zużycie i przetworzenie odpadów. Na podstawie tej analizy zaprojektowano nowoczesne opakowania Bag In Box, które otrzymały certyfikat UN Mark. Świadczy on o tym, że BIB spełniają wszystkie przepisy transportowe dotyczące pakowania i wysyłki towarów niebezpiecznych – jest to niespotykany certyfikat w branży olejowej.

Produkcja Petronas Syntium BIB wiąże się z mniejszą emisją dwutlenku węgla, ograniczoną ilością odpadów i zastosowaniem materiałów pochodzących z recyklingu. W rezultacie, firma zredukowała zużycie tworzyw sztucznych o 92%! W efekcie do pakowania olejów zużywane jest nawet o 85% materiałów mniej niż wykorzystując tradycyjne butelki. Nowatorskie opakowanie składa się z dwóch uzupełniających się elementów: zewnętrznej części kartonowej oraz wewnętrznej torby z miękkiego tworzywa sztucznego przeznaczonej dla produktów płynnych. Takie połączenie gwarantuje bezpieczny i bezproblemowy transport produktu z magazynu do punktu docelowego.

Solidny karton nadaje się w 100% do przetworzenia. Znajduje się na nim wysokiej jakości nadruk, dzięki czemu klienci mogą łatwo odróżnić produkty Petronas Syntium BIB. Wewnętrzna torba wykonana jest z wytrzymałej folii nylonowej LX. Zastosowany materiał w porównaniu z innymi tworzywami charakteryzuje się większą wytrzymałością na rozciąganie, przebicie, wydłużenie i zgrzewanie. Zintegrowany kurek zapewnia wygodne nalewanie, minimalizując straty oleju. Podsumowując, opakowanie wewnętrzne i zewnętrzne łączy zrównoważony rozwój z wygodą i trwałością, co stanowi znaczącą zmianę w branży olejów silnikowych.

W warsztacie Bag in Box umożliwia wygodniejszą ekspozycję, użytkowanie i przechowywanie w porównaniu z tradycyjnymi opakowaniami w butelkach czy bańkach. Dostosowane metalowe stojaki na BIB zapewniają łatwą prezencję, umożliwiając nalewanie produktu wprost z kartonu do dzbanka. Petronas Syntium BIB jest również wygodniejszy w użyciu niż beczki z uwagi na swoje rozmiary i masę. Dzbanki na olej umieszczone na półce poniżej przyczyniają się do sprawniejszej wymiany oleju, a ponieważ jest ich sześć, po jednym na każdy rodzaj oleju Syntium, zapobiegają również ewentualnym zanieczyszczeniom pomiędzy różnymi produktami.

Oprócz korzyści ekologicznych, technologia BIB pomaga również ograniczyć zajmowaną przestrzeń w warsztatach. Dzięki pomysłowej ekspozycji, regały z olejem zajmują o 9% mniej miejsca niż tradycyjne beczki czy butelki.

– Wprowadzenie opakowań Bag In Box stanowi kluczowy krok naprzód w realizacji celu zerowej emisji netto w 2030 roku przez PETRONAS Lubricants International. Dobro naszej planety, a także zadowolenie naszych konsumentów stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy dumni z tego, że tworzymy wysokiej jakości produkty, które odpowiadają na wyzwania środowiskowe. Nasi klienci zachęcają nas do rozwijania ekologicznych innowacji. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację zielonej transformacji i już zastanawiamy się, co możemy dalej zrobić, aby rozwijać się w sposób zrównoważony – mówi Domenico Ciaglia, dyrektor regionu EMEA w Petronas Lubricants International.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz