Opel Astra – „klikający” odgłos z okolic słupka A

04 maj 2021

Dla mechaników samochodowych Autodata to nie tylko źródło przeróżnych informacji potrzebnych przy obsłudze i naprawach pojazdów, ale także poradnia, do której można się zwrócić w razie problemów ze skutecznym usunięciem awarii. I właśnie z tej możliwości skorzystali mechanicy zajmujący się pewnym Oplem Astrą z 2010 roku.

Otóż właściciel tego samochodu zgłosił dziwny hałas pojawiający się podczas jazdy. Konkretnie chodziło o „klikający” dźwięk dobiegający z okolic prawego słupka A. Jazdy próbne potwierdziły istnienie takiego zjawiska, jednak jego przyczyn pracownicy warsztatu nie byli w stanie ustalić. Zwrócili się zatem o pomoc do specjalistów z Autodata, im zaś problem okazał się być znany i w odpowiedzi napisali:

„Tak, słyszeliśmy już ten „klikający” dźwięk w modelach Astry wyprodukowanych w latach 2010-2012. Jest on spowodowany nadmiernym luzem pomiędzy panelami (blachami) progów drzwiowych. W opisanej sytuacji należy zdemontować elementy tapicerskie z progu prawych przednich drzwi i częściowo zdjąć gumową uszczelkę otworu drzwi. Następnie przykładamy profilowany kątownik w miejscu pokazanym na rysunku i za pomocą młotka i odpowiedniej babki blacharskiej zwiększamy naprężenie w złączu nadwozia. Teraz montujemy z powrotem uszczelkę gumową i elementy tapicerskie oraz sprawdzamy czy usterka została usunięta, przeprowadzając jazdę próbną”.

Zostaw Komentarz