Opony na czas z platformy B2B

09 maj 2022

Dla warsztatów ważne jest, aby zamówione opony były dostarczone punktualnie i niezawodnie, a stany magazynowe dostawców i ceny były zawsze aktualne. Terminy dostaw muszą być dotrzymywane zwłaszcza w sezonie, kiedy warsztaty mają najwięcej pracy.

Klienci w Polsce polegają na współpracy, jaką nawiązaliśmy z 2 000 europejskich dostawców ogumienia, dzięki czemu mogą najszybciej i najtaniej znaleźć poszukiwany produkt na naszej platformie B2B. Przykładowo, klient może otrzymać produkt w ciągu jednego dnia lub poczekać trzy do czterech dni i zaoszczędzić 40 procent. Zapewnienie klientom wyboru jest dla nas bardzo ważne – wyjaśnia Michael Saitow, CEO i założyciel firmy SAITOW AG, właściciel platformy B2B ALZURA Tyre24.

Aby zapewnić przejrzystość procesu zamawiania, na platformie B2B ALZURA Tyre24 wyświetlane są przewidywane czasy dostawy wszystkich produktów. Dostępne są formy dostawy standardowej lub ekspresowej, a właściciele warsztatów mogą dzięki temu zaplanować terminy wykonywanych usług. Ponadto w wyszukiwaniu uwzględnione są wszystkie hurtownie oferujące dany produkt, zaś koszty są czytelnie przedstawione.

Niski współczynnik anulacji

Jedną z największych niedogodności dla sprzedawców opon, warsztatów i salonów samochodowych jest anulowanie przez dostawców zamówień, szczególnie w trakcie sezonu. Portal B2B ograniczył irytujące anulacje do minimum dzięki zastosowaniu interfejsowi SOAP. Zapewnia on aktualizację stanów magazynowych i zamówień w czasie rzeczywistym, przekazując na bieżąco informację o każdym istotnym ruchu towarów. Dostawcy korzystający z kilku kanałów sprzedaży mogą w ten sposób łatwo dostosować stany magazynowe. Pozwala to uniknąć anulacji i wynikających z nich niepotrzebnych kosztów i dodatkowej pracy. Ponadto interfejs istotnie ułatwia pracę sprzedawcom. Dzięki niemu wszystkie informacje dotyczące historii zamówień są od razu widoczne. Prośby o kopie faktur i telefoniczne zapytania o status zamówienia stają się więc zbędne, dzięki czemu pozostaje więcej czasu na kontakt z klientem. Prosta funkcja śledzenia przesyłki (track and trace) umożliwia sprzedawcom informowanie klientów o statusie wysyłki opon w dowolnym momencie.

Najlepsi dostawcy wyróżnieni

Dostawcy, którzy wyróżniają się szczególnie wysoką jakością usług, otrzymują tytuł „Dostawcy Premium”. Jest on przyznawany na podstawie obiektywnych kryteriów i nie można go kupić ani zarezerwować. Wymierne kryteria jakości usług dostawcy to wysoki poziom zadowolenia klienta oraz późny „cut-off-time” (ostateczny czas złożenia zamówienia). W dzień roboczy zamówienia złożone do godziny 17:00 muszą zostać zrealizowane i wysłane tego samego dnia. Czas doręczenia paczki nie może przekroczyć 24 godzin w przypadku przesyłek krajowych i 48 godzin w przypadku przesyłek międzynarodowych. Pod uwagę brany jest też niski wskaźnik anulacji oraz niezawodny tracking. Status zamówienia, numery przesyłek i faktur muszą być dostępne dla klienta na platformie.

Jeśli dostawca chce zakwalifikować się do nowego statusu, musi również regularnie aktualizować ceny i stany magazynowe, a także zapewnić stuprocentową ochronę kupującego oraz możliwość wyboru innego adresu dostawy.

Zostaw Komentarz