Osiem nowych olejów Elf

15 lut 2022

Na rynku pojawi się 8 nowych olejów Elf. Każdy z nich powstawał z myślą o konkretnej marce silników samochodowych i ma odpowiednie homologacje poszczególnych producentów aut.

Francuska marka Elf kojarzona była przez wiele lat z samochodami francuskimi, ale od dłuższego czasu z jej oferty korzystają również użytkownicy samochodów niemieckich, brytyjskich i koreańskich. Na początku tego roku do sprzedaży trafi osiem nowych olejów z homologacjami firm: BMW, Ford, GM, Hyundai, Kia, Opel i Volkswagen. Elf nie zapomina oczywiście o modelach francuskich – nowością w gamie będzie także nowy olej do diesli koncernu PSA.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, parametry techniczne olejów Elf nie tylko spełniają wymagania najnowszych silników, ale praktycznie każdego roku przesuwają granice technicznych możliwości. Mimo to klienci, zwłaszcza detaliczni, oczekują specjalnych „dedykacji” na opakowaniach, które w szczególny sposób podkreślą współpracę koncernu olejowego i poszczególnych producentów silników. Elf wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i od dłuższego czasu oferuje produkty „dedykowane”. Olejowe nowości, z którymi Elf wkracza w rok 2022 doskonale wpisują się w tę strategię.

I tak w niezwykle wymagającej klasie 0W-20 pojawią się dwa nowe oleje. Pierwszy to EVOLUTION FULL-TECH APX 0W-20 (ACEA C5, API SN – RC, ILSAC GF-5) przeznaczony do najnowszych benzynowych silników BMW, Jaguar, Land Rover. Druga nowość w klasie 0W-20 to EVOLUTION FULL-TECH VSX 0W-20 (ACEA C5) – polecany do najnowszych silników benzynowych i wysokoprężnych grupy VW i Porsche.

W klasie 0W-30 nowość stanowi olej EVOLUTION FULL TECH FDX 0W-30 (ACEA C2) dopasowany do wybranych silników wysokoprężnych Forda, Jaguara i Land Rovera.

W gamie olejów 5W-20 nowym produktem jest EVOLUTION FULL TECH FEX 5W-20 (ACEA C5, API SN/CF) z homologacją Forda, Jaguara i Land Rovera.

Klasę 5W-30 wzbogacił olej EVOLUTION FULL-TECH DTX 5W-30 (ACEA C2&C3, API SN/CF) z homologacjami marek: Mercedes Benz, Opel/Vauxhall, General Motors. Z kolei EVOLUTION FULL-TECH C2 5W-30 (ACEA C2) został opracowany z myślą o silnikach benzynowych i wysokoprężnych EURO V koncernu PSA i Toyoty. Trzecia nowość w gamie 5W-30 to Elf EVOLUTION 900 USX 5W-30 (API SP, ILSAC GF-6A) szczególnie zalecany do benzynowych silników turbo z wtryskiem bezpośrednim marki General Motors oraz wybranych jednostek Forda.

Listę nowości zamyka EVOLUTION FULL-TECH LSX 5W-40 (ACEA C3, API SN/CF). Poza szeregiem dopuszczeń, produkt ma homologację VW i polecany jest do stosowania w silnikach z pompowtryskiwaczami. Poza tym ma homologacje: Porsche, Mercedesa, Forda, Fiata i General Motors.

 

 

Zostaw Komentarz