OSRAM BATTERYcharge 901 – prostownik nie tylko do jednośladów

23 maj 2022

Firma OSRAM poszerzyła niedawno gamę oferowanych prostowników o niewielkie urządzenie BATTERYcharge 901, przeznaczone do motocykli i skuterów, a także niewielkich samochodów z silnikami o pojemności do 1,2 litra. Podobnie jak inne urządzenia tej serii służy ono nie tylko do ładowania, lecz także konserwacji akumulatora, np. podczas dłuższego postoju pojazdu.

 OSRAM BATTERYcharge 901 to inteligentne urządzenie do ładowania i konserwacji akumulatorów o napięciu 6 V i 12 V. Wystarczy nacisnąć przycisk, by uruchomić 7-stopniowy cykl ładowania akumulatorów litowych i 9-stopniowy cykl dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych/AGM.

Urządzenie działa w taki sposób, że jeśli akumulator nie jest w pełni naładowany, rozpoczyna proces doładowywania, a kiedy się on zakończy, automatycznie przełącza się w tryb konserwacji długoterminowej. Dzięki wyposażeniu w wyświetlacz jego obsługa jest bardzo prosta i możliwa także w warunkach kiepskiego oświetlenia, np. w garażu. W komplecie są standardowe końcówki zaciskowe i oczkowe, które można podłączyć na stałe do akumulatora. To ostatnie rozwiązanie jest przydatne zwłaszcza w pojazdach, w których dostęp do akumulatora jest utrudniony, czyli w motocyklach i skuterach.

Urządzenie BATTERYcharge 901 ma zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów i zwarciem. Producent zapewnia 2-letnią gwarancję.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz