OSRAM do bagażnika

10 sie 2020

Chyba nikt nie wybiera się w wakacyjną podróż z myślą, że coś mu się przydarzy, ale lepiej być przygotowanym na niespodzianki. Dlatego firma OSRAM poleca akcesoria, które mogą okazać się pomocne w niespodziewanej sytuacji.

 Każdy kierowca choć raz w życiu spotkał się z awarią oświetlenia. Dlatego warto wozić w samochodzie zestaw zapasowych żarówek, np. OSRAM Minibox. Do wyboru są cztery jego wersje, przystosowanie do typu reflektorów głównych (H7, H4, H1 i H1/H7). W pudełku, poza reflektorowymi, znaleźć można także żarówki pomocnicze – P21W, PY21W, P21/5W, R5W i W5W oraz bezpieczniki. Wszystkie są rodzaju Original, czyli takie, jakie montuje się w połowie nowych samochodów na świecie.

Jeśli kierowca nie ma ze sobą zapasowych żarówek, pozostaje mu kupić potrzebną na stacji benzynowej, o ile oczywiście wie, jakiego typu żarówka uległa awarii. Tymczasem nawet doświadczony kierowca może takiej wiedzy nie mieć, bo w użytku znajduje się wiele rodzajów źródeł światła. Trzeba wtedy albo studiować papierową instrukcji obsługi samochodu ( o ile akurat ją wozimy), albo sięgnąć po telefon z dostępem do internetu. Tam pod adresem www.osram.pl/znajdz-zarowke znajdziemy udostępniona przez OSRAM wyszukiwarkę źródeł światła. Pozwala ona w kilku prostych krokach odnaleźć odpowiednią żarówkę zarówno do samochodów osobowych, ciężarowych, jak i motocykli.

Ponieważ rozładowany akumulator to kłopot, który przydarza się również latem, bo wysokie temperatury zwiększają tempo samorozładowania się baterii, przydać się może wożona w bagażniku inteligentna ładowarka, pełniąca także rolę prostownika z dodatkowymi funkcjami. Urządzenie pozwala na uzyskanie gotowości akumulatora do uruchomienia samochodu w każdym momencie. Ładowarki umożliwią zasilanie baterii każdego typu (kwasowych, żelowych, wapniowych, AGM, EFB, a także litowo-jonowych), zarówno samochodów, jak i motocykli. Dodatkowo mogą pracować w specjalnych trybach, na przykład „trybie podtrzymania”, który utrzymuje naładowanie na poziomie 100% przez nieograniczony czas.

Przykładem takiej ładowarki jest urządzenie marki Ring (należącej do firmy OSRAM) o symbolu RESC706. Ładuje ona dwukrotnie szybciej niż tradycyjny prostownik, jest odporne na deszcz, zapobiega przeładowaniu i ma tryby: odsiarczania, wolnego lub szybkiego ładowania, konserwacji oraz podtrzymania.

W przypadku braku dostępu do gniazdka i konieczności uruchomienia samochodu z rozładowaną baterią rozruchową z pomocą może przyjść tzw. booster, zwany też jump starterem.

Oczywiście zawsze warto mieć ze sobą latarkę, np. tzw. czołówkę, która pozwoli zachować obie ręce wolne, dzięki czemu będzie można wygodnie manipulować np. podczas wymiany żarówki. Można też przyświecać sobie stworzoną specjalnie dla kierowców latarką OSRAM LED Guardian Saver Light Plus, którą daje się przymocować do samochodu dzięki wbudowanemu magnesowi. Oprócz świecenia białym światłem, może ona również migać ostrzegawczym światłem pomarańczowym, a ponadto wyposażona jest w nóż do pasów i młotek do szyb, które pozwolą wydostać się z samochodu, np. po wypadku.

 

Zostaw Komentarz