OSRAM Night Breaker LED dopuszczone
w kolejnych krajach

04 kwi 2023

Lista europejskich krajów, w których źródła światła OSRAM Night Breaker LED zostały zatwierdzone do użytku na drogach publicznych stale się powiększa. Dziś już w kilkunastu państwach kierowcy mogą czerpać korzyści i legalnie użytkować retrofity LED tej marki. Polska niestety wciąż do nich nie należy.

Retrofity LED firmy OSRAM, jako pierwsze tego typu produkty, zostały dopuszczone do użytkowania w Niemczech. Dziś kierowcy już kilkunastu państw starego kontynentu (m.in. Austrii, Chorwacji, Francji, Czech, Portugalii, Islandii, Grecji, Belgii, Szwecji, Słowenii, Łotwy, Litwy czy Holandii) mogą także legalnie montować lampy OSRAM Night Breaker LED. Co ważne – dopuszczenie dotyczy nie tylko typów H7 i H4, lecz także – od niedawna w niektórych z tych krajów – popularnej wersji W5W LED, stosowanej najczęściej w światłach pozycyjnych i do oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

– Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować rodzinę Night Breaker LED w dużej części Europy. Dzięki naszym innowacjom i ciągłej ekspansji zdobyliśmy pozycję lidera na europejskim rynku źródeł światła LED do reflektorów głównych, cieszymy się także wysokim zaufaniem klientów. Dziś seria OSRAM Night Breaker LED jest dostępna w kilkunastu krajach, a to dopiero początek – powiedział Adam Wu, dyrektor generalny działu Automotive & Specialty Lamps w firmie ams OSRAM.

Retrofity OSRAM Night Breaker LED emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów i zapewniają do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Jednocześnie ich duża odporność na wibracje sprawia, że są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Charakteryzują się też optymalnym rozsyłem światła, przez co udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet do 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Optykę dopełnia nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający wygodny montaż retrofitu w reflektorze.

Więcej informacji o procesie legalizacji, listę modeli aut, w których można stosować retrofity i krajów, które je dopuszczają do użytku można znaleźć na stronie internetowej  marki OSRAM.

Zostaw Komentarz