OSRAM poszerza ofertę retrofitów LED

15 paź 2021

Czołowy producent źródeł światła dla motoryzacji, firma OSRAM, stale unowocześnia gamę oferowanych produktów. Do retrofitów LEDriving HL, zastępujących popularne żarówki reflektorowe – H4, H7, H11 i HB4 dołączył niedawno zamiennik żarówki H1. Poszerzono także gamę akcesoriów, które umożliwią montaż retrofitów H7.

 

Podobnie jak wprowadzone wcześniej retrofity żarówek H4, H7, H11 i HB4, także nowość – zamiennik żarówki H1 świeci światłem o temperaturze barwowej 6000 K. Dzięki temu wszelkie przeszkody czy znaki drogowe są lepiej widoczne, co pozwala kierowcy szybciej reagować na sytuację na drodze.

Wszystkie retrofity rodziny OSRAM LEDriving HL mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu pasują do większości samochodów. Mogą być stosowane w pojazdach z instalacją o napięciu 12 i 24 V, z wyjątkiem nowości – H1, która jest zaprojektowana wyłącznie do samochodów osobowych. Kolejną zaletą retrofitów OSRAM LEDriving jest bardzo duża trwałość – producent udziela na nie 5-letniej gwarancji.

Systematycznie rozszerzana gama źródeł światła oraz akcesoriów pozwala stosować retrofity LED w coraz większej liczbie pojazdów. Na przykład ostatnio w ofercie pojawiły się cztery nowe adaptery do retrofitów H7, umożliwiające ich montaż w wielu modelach aut. Kolejną nowością jest układ Smart Canbus, który pozwala uniknąć błędów spalonej żarówki czy migotania.

Należy pamiętać, że wciąż nie ma przepisów, umożliwiających stosowanie retrofitów LED zamiast żarówek w pojazdach poruszających się po drogach publicznych. Nie ma natomiast przeszkód, by korzystać z ich zalet np. w pojazdach typu off-road. Wspomnieć też trzeba, iż w Niemczech i Austrii dopuszczono w konkretnych modelach pojazdów stosowanie retrofitów OSRAM Night Breaker LED. Dziś na liście aut, w których taką modyfikację można legalnie wykonać są między innymi: BMW serii 2, Alfa Romeo Giulietta, Audi A3, Volkswageny: Polo, Passat, Tiguan, Touran, Caddy, Crafter, a także Peugeot 308, Ford Mondeo czy Seat Ibiza, a od niedawna również samochód ciężarowy MAN TGE. Lista tych pojazdów jest stale rozszerzana.

 

Zostaw Komentarz