OSRAM – retrofity LED 24 V

10 maj 2021

W ofercie firmy OSRAM pojawiły się zamienniki LED do świateł mijania i drogowych stosowanych w samochodach ciężarowych i innych pojazdach z instalacją elektryczną 24 V. Seria o nazwie LEDriving® HLT obejmuje trzy produkty o bardzo dobrych parametrach świetlnych.

Lampy LEDriving® HLT stanowią zamiennik standardowych żarówek halogenowych 24 V do świateł drogowych i mijania – H1, H4 oraz H7. Dzięki wykorzystaniu wydajnych diod i nowoczesnej konstrukcji w porównaniu ze standardowymi żarówkami retrofity te wytwarzają jaśniejsze światło, co pozwala widzieć dalej i szybciej reagować na znaki, przeszkody i zagrożenia na drodze. Jednocześnie, dzięki jednorodnej dystrybucji światła, zredukowano efekt olśnienia, a dopracowana konstrukcja z zewnętrznym sterownikiem zapewnia większą wydajność i wytrzymałość.

Chłodno biała barwa światła 6000 K zapewnia światło o wysokim kontraście co sprawia, że nocna jazda jest mniej męcząca, oświetlane znaki bardziej czytelne, a oświetlane przedmioty lepiej widoczne. Technologia LED sprawia także, że retrofity zużywają mniej energii niż żarówki halogenowe i cechują się większą trwałością, a to z kolei pozwala na oszczędność czasu i rzadsze wizyty w serwisie.

Produkty nowej serii będą pasować do większości reflektorów, a ich montaż jest niezwykle prosty. Co więcej – nie ma obaw o zakłócanie pracy odbiorników radiowych. Dodatkowo, użycie retrofitu z dedykowanym adapterem LEDriving Canbus Control Unit pozwala uniknąć komunikatów o błędach, zgłaszanych przez komputer pokładowy.

Wszystkie produkty LEDriving, także HLT, są objęte jednakową, trzyletnią gwarancją producenta. Tak jak w przypadku pozostałych retrofitów OSRAM, także te przeznaczone do samochodów ciężarowych mają opakowania, które umożliwiają sprawdzenie, czy lampa pasuje do konkretnego modelu pojazdu. Na opakowaniu jest również informacja o braku homologacji ECE, będąca przypomnieniem, że retrofitów LED wciąż nie można stosować w oświetleniu zewnętrznym pojazdów, które poruszają się po drogach publicznych. Nie ma natomiast przeszkód, by korzystać z ich licznych zalet w trakcie jazdy off-road.

Zostaw Komentarz