Ostatnie dni kontroli zawieszenia z firmą BILSTEIN

28 wrz 2020

Dobiega końca kolejna edycja akcji BILSTEIN kontrolowania stanu technicznego samochodów z użyciem mobilnego testera zawieszenia. Większa liczba uczestników potwierdza obserwowany wzrost roli prywatnych pojazdów w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

BILSTEIN stara się wesprzeć kierowców w utrzymaniu odpowiedniego stanu technicznego pojazdu. Kluczowym narzędziem jest mobilny tester, który cyklicznie odwiedza polskie miejscowości.

Obecny rok upływa w cieniu epidemii koronawirusa. Wpłynęło to na terminy wiosennych akcji BILSTEIN z kontrolą zawieszenia, które ruszyły dopiero na przełomie czerwca i lipca. Już wtedy, w porównaniu z ubiegłymi latami, widać było zwiększony udział starszych samochodów. Z rozmów z kierowcami wynikało, że pojazdy są intensywniej niż zazwyczaj użytkowane. Niemal wszyscy użytkownicy deklarowali też, że będą wykorzystywać samochody do wyjazdów na urlop. Wcześniej planowali zrobić przegląd techniczny, a dzięki naszej akcji mieli okazję do pełniejszego testu zawieszenia – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawicielu marki BILSTEIN w Polsce.

W sumie skontrolowano 1689 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. O ile w poprzednich akcjach ich średni wiek wynosił 8-9 lat, tak obecnie było to dwanaście i więcej lat. Stan techniczny starszych aut jest proporcjonalnie gorszy i część kierowców musi przygotować się do wymiany amortyzatorów. Co ciekawe, poza ofertą standardowych referencji z serii Replacement, wielu użytkowników interesowało się również możliwością podwyższenia właściwości jezdnych poprzez modyfikację z użyciem produktów serii Performance.

Trasa drugiej tury akcji mobilnego testera była szczegółowo zaplanowana. Jednak już na początku września plany ponownie pokrzyżował koronawirus i czasowe zamykanie bądź ograniczanie wstępu do wybranych regionów kraju. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych dystrybutorów i współpracujących z nimi warsztatów samochodowych udaje się na bieżąco reagować i przekładać lokalizacje – dodaje Andrzej Wojciech.

Według aktualnego planu z możliwości bezpłatnej kontroli zawieszenia będzie można skorzystać: 01.10.2020 w Łomży, 02.10.2020 w Hrubieszowie i 05.10.2020 w Łapach.

 

 

 

Zostaw Komentarz