Preparat na palący problem

28 maj 2018

Firma Bizol proponuje preparat mający przeciwdziałać nadmiernemu spalaniu oleju silnikowego.

Zdecydowanie zbyt duże zużycie oleju przez silnik to problem trapiący najczęściej starsze samochody, z wysłużonymi już jednostkami napędowymi. W silnikach tych, na skutek niesprawności wyeksploatowanych już uszczelnień, mogą pojawiać się wycieki oleju, zaś zużycie pierścieni tłokowych, wytarcie gładzi cylindrowej, stwardnienie uszczelniaczy trzonków zaworów itp. skutkuje przedostawaniem się oleju do komory spalania, czego widomym znakiem jest niebieskawe zabarwienie spalin.

Podobną barwę potrafią one jednak przybrać również w autach dosyć jeszcze nowych, zwłaszcza wyposażonych w turbosprężarkę. Jest ona bowiem urządzeniem dosyć wrażliwym i nawet niewielkie zanieczyszczenie może spowodować uszkodzenie pierścieni uszczelniających wirnik, co prowadzi do przenikania oleju do układu dolotowego lub wydechowego.

W przypadku nowych silników zwiększonemu zużyciu oleju sprzyja tendencja do stosowania olejów o niskiej lepkości. Z racji swoich właściwości fizycznych łatwiej znajdują one drogę przez wszelkie uszczelnienia, o ile te nie są w idealnym stanie.

Najbardziej zauważalnym i odczuwalnym skutkiem spalania oleju jest spadek mocy silnika oraz wspomniane już niebieskie zabarwienie gazów wydostających się z rury wydechowej. Jeśli zużycie oleju wzrosło nagle i znacząco, bezwzględnie potrzebna jest konsultacja z mechanikiem w celu sprawdzenia przyczyny takiego stanu rzeczy. Gdy natomiast nie jest duże, lub, jak to niektórzy mówią, ten typ (silnika) po prostu tak ma, można spróbować mu przeciwdziałać za pomocą nowoczesnej chemii.

Oto firma Bizol proponuje dodatek o nazwie Oil Save+ o93, który ma ograniczać spalanie oleju. Preparat, wedle producenta, regeneruje uszczelki gumowe oraz  zwiększa lepkość oleju.

Zostaw Komentarz