PETRONAS otworzył pierwszy flagowy warsztat w Polsce

28 kwi 2023

Firma PETRONAS uroczyście otworzyła pierwszy flagowy warsztat w kraju – Auto Service Rondo w Kaliszu. Dalszy rozwój liczącej ponad 400 warsztatów sieci stanowi priorytet dla marki w Polsce – zapewniają przedstawiciele firmy.

Auto Service Rondo to znany i ceniony punkt na motoryzacyjnej mapie Wielkopolski. Obecny na rynku od 50 lat warsztat trwale wpisał się w krajobraz Kalisza. Kiedyś filia Polmozbytu, dzisiaj niezależne przedsiębiorstwo prowadzone przez dawnych pracowników. Tam kaliszanie odbierali swoje pierwsze samochody, takie jak Fiaty 125p i 126p, czy FSO Polonez.

Nie tylko sentyment

Sentyment mieszkańców to nie jedyny atut AS Rondo. Warsztat dysponuje 20 stanowiskami i 3 000 m² powierzchni roboczej pod dachem. Na terenie firmy funkcjonują także dwie stacje kontroli pojazdów. Firma pełni także ważną funkcję społeczną w Kaliszu, współpracując z miejscowym technikum samochodowym. Uczniowie mogą odbywać tutaj praktyki pod okiem doświadczonych fachowców.

W całej Polsce działają tysiące warsztatów, które oferują fachowe usługi i dbają o zadowolenie klientów. Jak zapewniają przedstawiciele PETRONAS, dołączenie do sieci partnerskiej zapewnia im dostęp do wysokiej jakości oferty produktowej, atrakcyjne warunki współpracy, czy dostęp do wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach technicznych.

AS Rondo to znane miejsce na mapie Kalisza, niejeden mieszkaniec miasta i okolic odbierał tutaj swój wyczekiwany samochód. Przez lata pomogliśmy wykształcić setki, jak nie tysiące mechaników, którzy dzisiaj pracują w całym regionie. Współpraca z globalną marką, taką jak PETRONAS, to dla nas szansa na dalszy rozwój i krok naprzód. Dzięki specjalistycznym szkoleniom nasi fachowcy otrzymują wiedzę na temat serwisowania nowoczesnych samochodów, zarówno tych o tradycyjnym napędzie, jak i hybryd i elektryków – wyjaśnia Andrzej Anczykowski, dyrektor zarządu AS Rondo.

Sieć się rozwija

Firma od 2017 roku rozwija swoją sieć warsztatów partnerskich, która obecnie liczy ponad 400 placówek w całym kraju. Najwięcej współpracujących z marką punktów możemy spotkać w Małopolsce, na Mazowszu i Śląsku. Przewaga regionów południowych i centralnych stanowi wyzwanie, dlatego – jak zapewniają przedstawiciele PETRONAS – firma aktywnie skupia się na rozwijaniu swojej obecności w północno-wschodnich województwach.

Oprócz pozyskiwania nowych partnerów, marka dąży do ograniczenia swojego wpływu na środowisko naturalne. Jednym z takich działań jest wprowadzenie do polski nowoczesnych opakowań wykonanych w technologii Bag In Box. Kartonowe pudełka z wytrzymałym foliowym wkładem lepiej nadają się do recyklingu, a do ich produkcji potrzeba o 85% zasobów mniej, a to znaczące oszczędności i dobra wiadomość dla środowiska.

Współpraca i środowisko to dwa hasła, które będą towarzyszyć nam w nadchodzących latach. Partnerstwo z warsztatami i dystrybutorami pozwalają nam zwiększać obecność marki w Polsce i zapewnić większą dostępność naszych produktów. Jednocześnie nie zapominamy o naszym otoczeniu, dlatego równolegle rozwijamy technologie zmniejszające emisje spalin nawet o 3%, optymalizujemy nasze procesy, tak by ograniczyć ich szkodliwość dla otoczenia. Premiera opakowań Bag In Box to jeden z istotnych kroków, który przybliża nas do zerowej emisji netto – wyjaśnia Adam Bober, dyrektor zarządzający PETRONAS w Polsce.

 

 

Zostaw Komentarz