Petronas rozwija sieć dystrybutorów regionalnych

07 mar 2022

Petronas Lubricants kontynuuje budowanie sieci dystrybucyjnej w Polsce we współpracy z regionalnymi dystrybutorami części zamiennych. Firma tworzy również Partnerską Sieć Warsztatów Petronas.

Jak informują przedstawiciele firmy Petronas Lubricants, przyjęta strategia handlowa polegająca na wsparciu analitycznym, technologicznym i marketingowym dystrybutorów przyniosła w 2021 roku trzykrotny wzrost liczby warsztatów partnerskich Petronas, których jest już 330.

Budując sieć warsztatów partnerskich zrzeszonych pod marką Petronas, firma wspiera dystrybutorów, dostarczając im narzędzia, wiedzę i wsparcie marketingowe z gotowym brandingiem dla serwisów samochodowych. Petronas opracował także narzędzia do analizy kosztów stosowanych olejów, a także pozwalające dobrać online odpowiedni produkt do dowolnego pojazdu. Producent zapewnia także kompleksowe wsparcie techniczne i szkoleniowe.

– Chcemy się umacniać na rynku. Potrzebujemy mocnych marek w asortymencie. Petronas ma silną pozycję w sportach motorowych i jest mistrzem technologicznym Formuły 1. To lider, który tworzy nowe technologie i wprowadza innowacje. Takie produkty jak oleje silnikowe Syntium czy przekładniowe Tutela, odpowiadają najwyższym wymaganiom współczesnych konstrukcji – mówi Maciej Bulandra, prezes zarządu spółki Darma spod Cieszyna, która podjęła się dystrybucji produktów Petronas. – Dlatego też naszą ofertę części zamiennych, akcesoriów i narzędzi dla warsztatów wzbogaciliśmy o środki smarne Petronas. Pamiętajmy, że 30% kosztów przeglądu to olej silnikowy. Stosunek ceny do jakości, jaki możemy zaoferować dzięki statusowi autoryzowanego dystrybutora Petronas jest nieporównywalny do innych marek, a za tym idą dodatkowe przychody. Dotąd nie specjalizowaliśmy się w dystrybucji olejów, to się jednak zmienia, a udział olejów w całości naszej sprzedaży systematycznie wzrasta.

Petronas zapowiada dalszą rozbudowę sieci dystrybucyjnej i zamierza wspólnie z dystrybutorami pozyskać kilkaset nowych punktów w 2022 roku. – Wspólnie budujemy pozycję naszych dystrybutorów w regionach. Dążymy do stworzenia efektywnej sieci dystrybucji naszych produktów skierowanych do różnych sektorów rynku motoryzacyjnego. Efektywna sieć dystrybucji oznacza bezproblemowy zakup naszych produktów przez warsztat w każdej części Polski, a także komfortowe warunki operacyjne i handlowe dla naszych dystrybutorów – mówi Adam Bober, dyrektor sprzedaży PETRONAS Lubricants w Polsce, Niemczech i Austrii.

 – Naszym atutem jest zupełnie nowa gama produktów Petronas Syntium z technologią CoolTech+™, dla najnowocześniejszych, wymagających silników, w tym napędów hybrydowych. Zastosowana technologia optymalizuje termikę silnika oraz zapewnia najlepszą ochronę i efektywność. Pozyskanie kilkuset warsztatów w jeden rok jest realnym planem, w który inwestujemy środki i wsparcie naszych dystrybutorów. Dlatego zachęcamy partnerów do podjęcia współpracy z nami, szczególnie w regionach gdzie nasza dystrybucja wymaga poprawy – dodaje Adam Bober.

Zostaw Komentarz