Peugeot 207 – stuki przy ruszaniu

30 mar 2021

Autodata służy mechanikom samochodowym nie tylko jako źródło informacji na temat przeglądów, konserwacji, diagnostyki i napraw pojazdów, ale także jako poradnia, do której można się zwrócić w razie problemów z diagnostyką naprawianego samochodu. Oto kolejny przykład.

Specjaliści Autodata otrzymali z jednego z warsztatów zapytanie o niepokojące odgłosy pojawiające się przy ruszaniu Peugeotem 207. List brzmiał mniej więcej tak:

Mamy problem z określeniem przyczyny stuku dochodzącego z przodu Peugeota 207 rocznik 2009 podczas ruszania pojazdu, i to zarówno do przodu, jak i do tyłu. Hałas, jak udało się nam ustalić, pochodzi z lewego przedniego rogu samochodu. Sprawdziliśmy elementy układu kierowniczego, zawieszenia i półosi, ale nie znaleźliśmy źródła usterki. Co może powodować ten stuk?”

W odpowiedzi specjaliści z Autodata napisali, że podobny problem został już zgłoszony przez innych użytkowników Peugeota 207 i jest spowodowany nadmiernym luzem między łożyskiem przedniego koła a zwrotnicą. By go usunąć po pierwsze należy łożysko wymontować ze zwrotnicy. Następnie należy nanieść cienką warstwę smaru dostępnego w dziale części „Peugeot” na wskazane na rysunku miejsce, uważając jednak by smar nie dostał się na czujnik obrotu koła. Z kolei trzeba zamontować nową wersję łożyska.

Powyższe kroki należy powtórzyć po drugiej stronie pojazdu.

Po zakończeniu naprawy nieodzowna będzie jazda próbna, aby sprawdzić, czy usterka została usunięta.

1 comments

Zostaw Komentarz