Peugeot 207 – stuki przy ruszaniu

30 Mar 2021

Autodata służy mechanikom samochodowym nie tylko jako źródło informacji na temat przeglądów, konserwacji, diagnostyki i napraw pojazdów, ale także jako poradnia, do której można się zwrócić w razie problemów z diagnostyką naprawianego samochodu. Oto kolejny przykład.

Specjaliści Autodata otrzymali z jednego z warsztatów zapytanie o niepokojące odgłosy pojawiające się przy ruszaniu Peugeotem 207. List brzmiał mniej więcej tak:

Mamy problem z określeniem przyczyny stuku dochodzącego z przodu Peugeota 207 rocznik 2009 podczas ruszania pojazdu, i to zarówno do przodu, jak i do tyłu. Hałas, jak udało się nam ustalić, pochodzi z lewego przedniego rogu samochodu. Sprawdziliśmy elementy układu kierowniczego, zawieszenia i półosi, ale nie znaleźliśmy źródła usterki. Co może powodować ten stuk?”

W odpowiedzi specjaliści z Autodata napisali, że podobny problem został już zgłoszony przez innych użytkowników Peugeota 207 i jest spowodowany nadmiernym luzem między łożyskiem przedniego koła a zwrotnicą. By go usunąć po pierwsze należy łożysko wymontować ze zwrotnicy. Następnie należy nanieść cienką warstwę smaru dostępnego w dziale części „Peugeot” na wskazane na rysunku miejsce, uważając jednak by smar nie dostał się na czujnik obrotu koła. Z kolei trzeba zamontować nową wersję łożyska.

Powyższe kroki należy powtórzyć po drugiej stronie pojazdu.

Po zakończeniu naprawy nieodzowna będzie jazda próbna, aby sprawdzić, czy usterka została usunięta.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz