Philips do renowacji reflektorów

11 sie 2023

Zastąpienie w konstrukcji lamp szkła poliwęglanem sprawiło, że z czasem nieuchronnie one matowieją. Dzięki zestawowi Philips można łatwo i skutecznie przywrócić im dawną przejrzystość, a cała operacja zajmuje do dwóch godzin.

 

Zestaw PHILIPS Restoration Kit umożliwia szybkie i łatwe odnowienie zmatowiałych reflektorów bez użycia elektronarzędzi. Przed rozpoczęciem pracy należy umyć i osuszyć samochód. Konieczne jest także osłonięcie lakieru wokół reflektora (najwygodniej okleić go taśmami malarskimi). Równie dobrze można zdemontować reflektor i wykonać cały zabieg np. na stole warsztatowym. Ta druga opcja zalecana jest tylko w tych samochodach, w których demontaż reflektora nie sprawia żadnych trudności.

Pracę z reflektorem należy rozpocząć od odtłuszczenia zmatowiałej powierzchni. Kolejnym etapem jest przepolerowanie go papierem ściernym o gradacji 600. Dla lepszej skuteczności pracy poliwęglan należy co jakiś czas spryskiwać wodą. W następnej kolejności należy zmieniać papier ścierny na inny o delikatniejszej gradacji. Kolejno będą to papiery „1500”, a na później „2000”. Wszystkie papiery ścierne dołączone są do zestawu. Zestaw Philips zawiera również wszystkie niezbędne środki chemiczne, flanele oraz jednorazowe rękawiczki ochronne.

Po zakończeniu polerowania należy dokładnie spłukać powierzchnię, a następnie osuszyć ją i jeszcze raz odtłuścić. Pracę kończy naniesienie specjalnego środka przywracającego pełną przejrzystość reflektora. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, w porównaniu z innymi zestawami, które wymagają użycia elektronarzędzi, prosty w obsłudze PHILIPS Restoration Kit zapewnia doskonałe rezultaty przy minimalnym wysiłku.

Zostaw Komentarz