Philips RacingVision GT200 żarówką roku pisma Auto Express

18 lip 2023

Philips RacingVision GT200 zdobył tytuł „Żarówki Halogenowej Roku” przyznawany przez czasopismo Auto Express w ramach corocznej edycji konkursu Product Awards. To już kolejna nagroda dla tego produktu marki Philips.

W tegorocznym plebiscycie Auto Express wskazywano, że żarówka Philips RacingVision GT200 ma najdłuższą wiązkę światła i uzyskała najwyższy wynik FOM (Figure of Merit), który łączy w sobie wszystkie kryteria pomiarowe. Po raz pierwszy w historii konkursu Auto Express uwzględniał także cenę jako jedno z kryterium wyboru konsumenta.

Jak podkreślają przedstawiciele producenta, Philips RacingVison GT200 to pierwsza żarówka, która w chwili rynkowego debiutu zapewniała do 200% jaśniejsze światło w porównaniu z minimalnym standardem prawnym. Kolejny tytuł dla RacingVision GT200 jest tym cenniejszy, że Auto Express od dawna jest uważany za wiodącego testera produktów motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii. Nie sposób w tym miejscu nie zauważyć, że marka Philips to absolutny rekordzista w konkursach Auto Express Product Honours – zdobywała nagrody za żarówki roku już w latach 90. Żarówki Philips zostały uznane za produkty roku Auto Express więcej razy, niż żarówki wszystkich innych producentów oświetlenia samochodowego razem wzięte.

Philips RacingVision GT200 pozostaje flagowym produktem z gamy żarówek halogenowych, zapewniając widoczność na poziomie żarówki rajdowej, z której kierowcy mogą jednak legalnie korzystać na drogach publicznych. Dzięki bardzo wydajnej wiązce światła sięgającej 80 metrów dalej niż odległość minimalna, Philips RacingVision GT200 pozwala kierowcy dostrzec więcej przed pojazdem i dzięki temu szybciej wykrywać potencjalne zagrożenia. Zoptymalizowana konstrukcja żarnika zapewnia wyższą luminancję, co daje lepszą widoczność drogi, przekładając się na większe bezpieczeństwo i bardziej satysfakcjonujące wrażenia z jazdy. Szkło kwarcowe Diamond Precision zapewnia również większą moc świetlną w granicach określonych przepisami i gwarantuje ostrą linię odcięcia wiązki, aby nie oślepiać kierowców nadjeżdżających z przeciwka. Charakteryzuje się również wysoką odpornością na szok termiczny, co podnosi żywotność żarówki, a zwiększona absorpcja promieniowania UV chroni układ optyczny reflektorów samochodu. Philips RacingVision GT200 są dostępne w najpopularniejszych typach żarówek do reflektorów: H4 i H7.

 

Zostaw Komentarz