Piasta gotowa do montażu

08 paź 2020

Firma Schaeffler rozszerza swą ofertę o przeznaczoną do pojazdów ciężarowych kompletna piastę FAG umożliwiającą szybszą i łatwiejszą wymianę łożysk koła. Piasta jest bowiem wstępnie zmontowana z łożyskami FAG, mocowaniem tarczy hamulcowej i pierścieniem ABS oraz towarzyszą jej wszystkie elementy potrzebne do wymiany, takie jak śruby czy szpilki.

Łożyska kół są jednymi z najbardziej obciążonych elementów w pojazdach ciężarowych, a ich wymiana bywa kłopotliwa i czasochłonna. By ją maksymalnie ułatwić, Schaeffler przygotował kompletną piastę FAG (FAG Complete Hub), która jest wstępnie zmontowana, wstępnie ustawiona oraz nasmarowana na cały okres użytkowania. Oszczędza to czas potrzebny na wymianę oraz eliminuje powstawanie błędów, takich jak niedostateczne smarowanie czy zanieczyszczenie już na samym początku procesu naprawy. Do tego za sprawą wysokiej jakość komponentów i łatwemu montażowi zwiększa się jakość naprawy i wydłuża okres międzyserwisowy.

Łatwiejsze naprawy

Gdy w samochodzie z FAG Complete Hub trzeba dokonać przeglądu lub naprawy hamulców, piasty te ułatwia pracę, gdyż zawierają wstępnie zmontowany zestaw łożysk, które zawsze pozostają w piaście podczas montażu i demontażu stanowiąc całość. Nie ma zatem potrzeby ponownego zakładania pierścienia wewnętrznego ani ponownego smarowania łożyska, co skraca czas naprawy. Właśnie te cechy sprawiają, że FAG Complete Hub wyróżnia się na tle konkurencji. Dotyczy to w szczególności zestawów z FAG SmartSET do pojazdów ze standardowymi łożyskami stożkowymi.

Szeroki asortyment

FAG Complete Hub zawiera zawsze łożyska kół FAG, identyczne z montowanymi fabrycznie przez producenta pojazdu. Każda piasta podlega ścisłej kontroli. Sprawdzane jest wyważenie łożysk w piaście koła oraz płynność ich pracy.

Asortyment FAG Complete Hub obejmuje piasty ze sprawdzonymi rozwiązaniami firmy Schaeffler takimi jak FAG Repair Insert Unit (RIU), FAG Truck Hub Unit (THU) lub FAG SmartSET. W sumie składają się nań 24 pozycje znajdujące zastosowanie przy naprawach większości ciężarówek eksploatowanych w Europie.

Zostaw Komentarz