Piąta edycja ProfiAuto PitStop za nami

18 lis 2019

 

Ponad 80 miast, 310 zaangażowanych serwisów i ponad 6,5 tys. sprawdzonych samochodów. Tak wyglądała jubileuszowa, piąta edycja ProfiAuto PitStop. Akcja swoim zasięgiem objęła miejscowości w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Kierowcy, którzy pojawili się w mobilnym punkcie PitStop, mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swoich samochodów.

 

ProfiAuto PitStop to seria bezpłatnych akcji dla kierowców, które każdego roku odbywają się w kilkudziesięciu miastach w kraju i u naszych południowych sąsiadów. Mobilny punkt serwisowy pojawia się w miejscach dobrze znanych i często odwiedzanych przez zmotoryzowanych, jak np. parkingi przy centrach handlowych czy miejskie rynki. Celem akcji są ekspresowe, dokonywane przez specjalistów kontrole stanu technicznego samochodów. Kierowcy mogą sprawdzić kondycję swoich aut i skonsultować się z ekspertami, a na koniec otrzymują sezonowe upominki. W wielu miastach akcja połączona jest z innymi wydarzeniami rozrywkowymi lub edukacyjnymi wspieranymi przez lokalne władze.

PitStopy to najlepsza okazja, żeby za darmo dowiedzieć się, w jakim stanie technicznym jest nasz samochód. Z pomocą kierowcom przychodzą partnerzy naszej marki i mechanicy zrzeszeni w sieci ProfiAuto Serwis, którzy od lat angażują się w promocję kwestii związanych z bezpiecznym podróżowaniem.  Akcja ma przypomnieć zmotoryzowanym, że systematyczne kontrole przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo na drodze, a ich wykonywanie powinno stać się nawykiem. Z naszych statystyk wynika, że świadomość społeczna w tym temacie rośnie, ale wciąż jest wiele do zrobienia mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Podczas akcji PitStop mechanicy sprawdzali układy i części, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przyglądali się zawieszeniu, kontrolowali akumulator, ciśnienie w oponach i stan bieżnika, a także wycieraczki oraz prawidłowe ustawienie świateł. Zwracali również uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych, a konkretnie badali temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego.

Organizatorami akcji w 2019 roku byli: sieć ProfiAuto, lokalni partnerzy marki i mechanicy ProfiAuto Serwis oraz firmy ATE, DENSO, ENI, MANN-FILTER, OSRAM, VALEO i VARTA.

Kolejna edycja akcji zacznie się w marcu 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz