Pięć prezentów dla zmotoryzowanego taty

15 cze 2020

Już niedługo, bo 23 czerwca, swoje święto będą obchodzić ojcowie. Być może dobrym prezentem dla zmotoryzowanego taty będzie coś do samochodu.

 

By ułatwić zakup udanego prezentu na Dzień Ojca, firma OSRAM przygotowała kilka propozycji, które powinny ucieszyć każdego właściciela samochodu.

1. Bezpieczeństwo w prezencie

Komplet żarówek halogenowych to zawsze dobry wybór na prezent dla właściciela auta wyposażonego w reflektory współpracujące z tymi klasycznymi już źródłami światła. Tym bardziej, że na rynku oferowane są dziś nie tylko żarówki spełniające podstawową funkcję oświetleniową, lecz gama najróżniejszych produktów o specyficznych cechach. Jednymi z najpopularniejsze są żarówki generujące więcej światła i zapewniające dalszy jego zasięg, co przekłada się na bezpieczeństwo i wyższy komfort podróży. Do takich należą Night Breaker Laser firmy OSRAM, które wytwarzają nawet do 150% jaśniejsze światło i oświetlają drogę nawet do 150 m przed samochodem. Parametry te, w połączeniu z bielszą barwą światła (do 20%), zapewniają lepszą widoczność i umożliwiają kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy.

 2. Design w kabinie

LEDowa lampka Onyx Copilot ucieszy wszystkich potrzebujących dodatkowego oświetlenia w kabinie. Nieoślepiająca, ciepła barwa światła o temperaturze barwowej 3200 K i elastyczne silikonowe ramię lampki pozwalają na komfortowe użytkowanie i skierowanie wiązki światła tam, gdzie jest ono potrzebne. Onyx Copilot można stosować zarówno w pojazdach z napięciem 12 V, jak i 24 V, a trwałość lampy oszacowano nawet na 20 000 godzin. Oryginalna konstrukcja i jej zalety użytkowe są doceniane nie tylko przez samych użytkowników, oprawa została także wyróżniona w prestiżowym konkursie w dziedzinie designu – red dot.

 3. Dla zapobiegliwych

Chyba każdy kierowca w swojej historii podróżowania doświadczył rozładowanego akumulatora. Jeśli nasz motoryzacyjny fan ma już na swoim koncie kilka takich sytuacji, warto obdarować go inteligentną ładowarką, pełniącą rolę prostownika z dodatkowymi funkcjami (np. marki Ring, należącej do OSRAM). Pozwoli ona na uzyskanie pełnej gotowości akumulatora do uruchomienia samochodu w każdym momencie. Może także posiadać specjalne tryby pracy, takie jak na przykład „tryb podtrzymania”, który utrzymuje naładowanie na poziomie 100% przez nieograniczony czas.

 4. Na zapas…

Pozostając w temacie nieprzewidzianych usterek – zbliża się czas wakacyjnych wojaży. Wprawdzie chyba nikt nie wybiera się w podróż z myślą, że coś mu się przydarzy, ale lepiej przygotować się na wszystko. Zestaw zapasowych żarówek to zakup, który kierowcy zazwyczaj odkładają na później, dlatego wręczenie kompletu z zapasowymi żarówkami halogenowymi, pomocniczymi oraz bezpiecznikami – OSRAM Original Minibox – może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Udanym prezentem będzie także czołowa latarka LEDguardian Saver Light Plus, która poza podstawową funkcją ma także inne – młotek do szyb, nóż do pasów bezpieczeństwa i błyskowe światło ostrzegawcze, które zwiększy bezpieczeństwo i pomoże dostrzec stojące np. na poboczu auto innym kierowcom.

 5. Do pracy w garażu

Nie zapominajmy o dużej grupie samochodowych majsterkowiczów lubiących regularnie zaglądać pod maskę. Dla nich idealne okażą się LEDowe lampy, które zapewnią skuteczne oświetlenie w nawet najtrudniej dostępnych miejscach. Czołową latarkę Headlamp 300 można obracać w zakresie 75 stopni. Ta cecha w połączeniu z regulacją ostrości gwarantuje, że światło pada tam, gdzie jest potrzebne.

Z kolei lampy Penlight mają lekką i kompaktową konstrukcję umożliwiającą doświetlenie wąskich przestrzeni i trudno dostępnych miejsc. Mają także dodatkowe funkcje: Penlight 150 – latarkę, a Penlight 150 UV-A – światło UV pomocne np. przy wykrywaniu przecieków w układzie klimatyzacji.

 

 

 

Zostaw Komentarz