PitStop 2020 ruszy w kwietniu

15 mar 2020

Bezpłatne kontrole samochodów, konsultacje z mechanikami, zwiększanie świadomości kierowców w sprawach dotyczących bezpieczeństwa na drodze – to główne elementy akcji PitStop od kilku lat organizowanej przez ProfiAuto. Tegoroczna, szósta edycja akcji ma ruszyć w kwietniu.

 Zespół ProfiAuto jest już gotowy do rozpoczęcia kolejnej edycji bezpłatnej akcji PitStop. Jej głównym celem jest przekazanie kierowcom rzetelnych informacji o stanie technicznym ich samochodów, a wszystko z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Kolejne odsłony akcji tradycyjnie odbywać się będą w miejscach, które odwiedzane są przez zmotoryzowanych, jak np. parkingi przy marketach czy dyskontach, często też będą towarzyszyć istotnym, lokalnym wydarzeniom.

Kontrole samochodów przeprowadzane w ramach akcji są bezpłatne. Specjaliści ProfiAuto Serwis sprawdzają między innymi stan oświetlenia, opon, akumulatora, ale także płynów eksploatacyjnych i innych podzespołów. Tegoroczną nowością będą pomiary zbieżności i pochylenia kół jezdnych z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia Techno Vector 8 Velox. Dokładny pomiar trwa zaledwie siedem sekund i nie wymaga dotykania pojazdu, wystarczy przejechać pomiędzy kolumnami maszyny wykonującej badanie. Z kolei kontrola zawieszenia zostanie rozszerzona o sprawdzanie przednich amortyzatorów za pomocą urządzenia weryfikującego ich tłumienie, a stan oleju w samochodzie kontrolowany będzie przy użyciu elektronicznego miernika jakości. Podczas wybranych PitStopów będzie można także zasięgnąć porady ekspertów największych marek motoryzacyjnych – partnerów akcji.

Kierowcy nie przygotowują swych aut do kontroli w ramach PitStop, jak mają to w zwyczaju robić przed przeglądem technicznym, dzięki czemu dane zebrane podczas akcji dają pełny i rzetelny obraz stanu technicznego samochodów jeżdżących na co dzień po ulicach i drogach. Warto też dodać, że kierujący, którzy zdecydują się na udział w takiej kontroli, otrzymują dodatkowo vouchery rabatowe na zakup lub wymianę uszkodzonych części.


Partnerami PitStopów są marki ProfiAuto i ProfiAuto Serwis oraz firmy: ATE, ENI, Febi Bilstein, Mann-Filter, Monroe, Osram, Techno Vector, Triangle, Varta.
W ubiegłym roku przeprowadzono 80 PitStopów, w trakcie których sprawdzono stan blisko 6500 aut.

 

 

 

Zostaw Komentarz