Plomba przeciw podróbkom

24 mar 2021

Na opakowaniach produktów Textar do pojazdów użytkowych zastosowano plombę PROriginal zabezpieczającą przed podróbkami. Gwarantuje ona autentyczność wyrobu.

Piractwo produktowe to problem naszych czasów, który dotyka również branżę motoryzacyjną. Niektórzy nabywcy ulegają pokusie pozornych oszczędności i kupują na przykład w internecie tanie klocki hamulcowe, które mogą być potencjalnie niebezpiecznymi podróbkami. Produkty te często nie spełniają odpowiednich norm, nie są testowane, a co za tym idzie mogą mieć bardzo słabe parametry hamowania. Dlatego firma TMD Friction podjęła kolejne działania mające zapewnić lepszą ochronę przed podróbkami. Na opakowaniach produktów Textar do pojazdów użytkowych zamieszczono specjalną plombę zabezpieczającą PROriginal. W ubiegłym roku z dużym sukcesem wprowadzono ją na pudełkach z produktami do samochodów osobowych.

Podróbki oryginalnych części to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym i gigantyczna szkoda dla całego przemysłu motoryzacyjnego. Dlatego na opakowaniach produktów Textar pojawia się plomba zabezpieczająca PROriginal. Klienci otrzymują skuteczne narzędzie umożliwiające zweryfikowanie autentyczności zakupionego produktu. Dzięki temu zyskują poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję jakości, gdyż tylko oryginalne elementy zapewniają najlepsze osiągi podczas hamowania, na przykład w czasie sytuacji awaryjnej – mówi Joanna Krężelok, dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Plomba PROriginal umieszczona jest na opakowaniu w taki sposób, że aby wyjąć produkt, należy ją zerwać. Dodatkowo, na tylnej stronie plomby znajduje się kod QR oraz kod alfanumeryczny. Obydwa oznaczenia w sposób unikalny są powiązane z produktem i pozwalają sprawdzić jego oryginalność.

Są dwie możliwości zweryfikowania autentyczności produktu. Pierwsza to: zeskanowanie kodu QR korzystając z bezpłatnej aplikacji Textar Brakebook albo innego skanera kodów QR. Druga polega na wpisaniu kodu alfanumerycznego na stronie www.fightingthefakes.com. W odpowiedzi pojawi się jeden z trzech komunikatów:

  1. Zakupiony produkt Textar jest oryginalny.
  2. Ten kod był już użyty. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy opakowanie nie było otwierane.
  3. Uwaga! Podany kod nie jest poprawny.

W sytuacji, gdy kod był już użyty lub gdy pojawia się informacja, że nie jest prawidłowy, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą TMD Friction (korzystając z formularza kontaktowego na stronie internetowej lub z infolinii +48 22 243 88 80), gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że produkt jest podróbką.

 

Zostaw Komentarz