Plombą w podróbkę

16 gru 2019

Opakowania produktów Textar przeznaczonych do samochodów osobowych opatrywane są teraz nową plombą PROriginal, która zabezpiecza klientów przed podróbkami. Wkrótce oznakowane w ten sposób maja być również pozostałe wyroby Textar.

Znajdująca się na opakowaniach produktów Textar plomba PROriginal umieszczana jest w taki sposób, że aby wyjąć produkt z pudełka, należy ją zerwać. Dodatkowo, na tylnej stronie plomby znajduje się kod QR oraz kod alfanumeryczny. Obydwa w sposób unikalny są powiązane z produktem i pozwalają sprawdzić jego oryginalność.

Zweryfikować ją można na dwa sposoby: skanując kodu QR z wykorzystaniem bezpłatnej aplikacji Textar Brakebook albo innego skanera kodów QR lub wpisując kod alfanumeryczny na stronie www.fightingthefakes.com. W obu przypadkach w odpowiedzi pojawia się jeden z trzech komunikatów:

  1. Zakupiony produkt Textar jest oryginalny.
  2. Ten kod był już użyty. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy pudełko nie było otwierane.
  3. Uwaga! Podany kod nie jest poprawny.

W przypadku, gdy kod był już użyty lub gdy pojawia się informacja, że nie jest prawidłowy, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą TMD Friction, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że produkt jest podróbką. Należy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej lub z infolinii +49 (0)2171 7032397.

Podróbki to ogromne zagrożenie. Często zawierają zakazane i szkodliwe materiały, takie jak na przykład azbest. Nie zapewniają też takich samych parametrów hamowania czy komfortu jazdy jak oryginalne klocki hamulcowe. A to może łatwo prowadzić do tragedii na drodze – mówi Marco Loth, wiceprezes ds. Zarządzania Kategoriami Produktów i Technologii w TMD Friction. – Zawsze doradzamy kierowcom, żeby nigdy nie oszczędzali na jakości produktu i żeby korzystali wyłącznie z usług zaufanego warsztatu samochodowego. Jedynie w ten sposób można mieć 100% pewności, że klocki hamulcowe zadziałają prawidłowo w każdej sytuacji – dodaje.

TMD Friction rocznie na badania wydaje ponad 30 milionów euro, poświęca około 1000 godzin i 30 tysięcy kilometrów na testy dynamiczne każdego typu klocka, zatrudnia około 300 osób w dziale badań i rozwoju. Wszystkie auta testowe w ciągu roku pokonują dystans 3 milionów kilometrów, zapewniając jakość i niezawodność marki Textar. A dzięki nowej plombie PROriginal firma chroni swoich klientów przed nieświadomym korzystaniem z podróbek. Dodatkowym sposobem ochrony jest model dystrybucji, ponieważ produkty trafiają na rynek wyłącznie przez znane sieci hurtowe. Dzięki temu cały łańcuch dostaw jest sprawdzony i bezpieczny. Również organy celne wspierają TMD Friction na obszarze Unii Europejskiej przy identyfikowaniu możliwych fałszerstw produktów.

 

 

Zostaw Komentarz