Płukarka Power Clean

02 lip 2014

Firma Gates kojarzona jest przede wszystkim z różnego rodzaju paskami napędowymi. W jej ofercie znajdziemy jednak również specjalistyczne narzędzia.

Gates PowerClean Flush ToolNarzędzie do dokładnego czyszczenia układu chłodzenia to nowość w ofercie firmy Gates. Płukarka Power Clean™ przeznaczona jest do usuwania nagromadzonych w układzie  zanieczyszczeń oraz kamienia bez użycia agresywnych środków chemicznych i rozpuszczalników. Można za jej pomocą czyścić  zarówno chłodnice i inne wymienniki ciepła, jak i przewody  czy bloki silnika. Nie trzeba przy tym wymontowywać pompy wodnej oraz termostatu, co bywa warunkiem utrzymania  gwarancji na te części. Jak podaje Gates, narzędzie wykorzystuje technologię pulsacyjną, która zapewnia całkowite i dokładne oczyszczenie układu.

Urządzeniu towarzyszy bogaty zestaw dysz i łączników, dzięki czemu płukarkę można stosować we wlewie chłodnicy, w bloku silnika i w rurkach nagrzewnicy. Urządzenie sprawia, że woda pod ciśnieniem dostaje się do wszystkich zakamarków układu chłodzenia wymywając z nich wszelkie osady. Jednocześnie, gdy zachodzi taka potrzeba, automatycznie zwiększane jest ciśnienie wody, ale tak by nie stanowiło to zagrożenia dla układu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wraz z upływem czasu substancje ochronne zawarte w płynie chłodzącym stopniowo tracą swoje właściwości, co sprzyja pojawieniu się w układzie rozmaitych zanieczyszczeń i osadów. Dlatego też, aby układ chłodzenia utrzymać w odpowiednim stanie, wypada okresowo, np. przy okazji grubszych naprawa silnika, dokładnie go wypłukać.   Jest to polecane również przed wymianą części eksploatacyjnych, takich jak pompa czy termostat. A bywa nawet konieczne, by zadziała gwarancja udzielana przez producentów tych elementów.

Zostaw Komentarz