Podnośnik do off-roadu i nie tylko

24 mar 2021

Gama podnośników oferowanych przez sklep internetowy STIX stworzony z myślą o odbiorcach z branży oponiarskiej  powiększona została o podnośnik farmerski wysokiego podnoszenia HI-LIFT 3T.

Podnośniki farmerskie, zwane też kolejowymi to urządzenia, których zalety dobrze znają między innymi miłośnicy off-roadu. Często są wykorzystywane również przez profesjonalne służby ratownicze, gdyż z uwagi na możliwości mogą zastępować sprzęt specjalistyczny. Mimo że zostały wymyślone ponad sto lat temu, do dziś nie mają konkurencji w swojej klasie.

Nośność podnośnika sygnowanego marką STIX wynosi 3 tony, a maksymalna wysokość podnoszenia to 135 cm. Dzięki temu będzie on szczególnie przydatny do unoszenia wysoko zawieszonych pojazdów, nie tylko „terenówek”, ale także np. przyczep rolniczych. Sam podnośnik charakteryzuje się, jak na swoje możliwości, niedużą masą – tylko 15 kg i gabarytami umożliwiającymi łatwy transport – jest to wąska kolumna z hartowanej stali o wysokości 153 cm (60”).

Unoszenie umożliwia specjalny mechanizm zapadkowy z blokadą, poruszający się wzdłuż kolumny. Jest on obsługiwany długą na 110 cm dźwignią, dzięki której w podnoszenie nie trzeba wkładać zbyt wiele wysiłku. Obsługę podnośnika ułatwia funkcja szybkiego przemieszczania mechanizmu wzdłuż kolumny – bez konieczności każdorazowego ruchu dźwignią (w ten sposób łatwo podciągnąć stopkę pod spód pojazdu).

Umiejętnie użyty HI-LIFT 3T marki Stix pozwola również na wykonanie wielu innych prac – może służyć do rozpierania, zaciskania, czy wyciągania.

 

 

 

Zostaw Komentarz