Podsumowanie akcji BILSTEIN

06 lis 2020

Zakończyła się tegoroczna akcja badania samochodów za pomocą mobilnego testera zawieszenia BILSTEIN. Z okazji do bezpłatnej kontroli skorzystało blisko dwa tysiące kierowców samochodów osobowych i lekkich dostawczych.

 

Od stanu technicznego amortyzatorów zależy zachowanie pojazdu na drodze. Każda nieprawidłowość ma bezpośrednie przełożenie na poziom bezpieczeństwa. Dlatego firma BILSTEIN, która należy do czołowych producentów amortyzatorów, corocznie przeprowadza międzynarodową akcję z mobilnym testerem zawieszenia. W Polsce akcja taka organizowana jest od 2015 roku.

Badanie polega na wjeździe samochodu na specjalnie skonstruowaną platformę. Osobno oceniana jest sprawność amortyzatorów przedniej i tylnej osi. Po raz kolejny zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni, bo również tegoroczne wyniki wskazują, że przeciętny stan techniczny zawieszenia jest co najmniej akceptowalny. I to w pojazdach, których średni wiek wynosi dziesięć i więcej lat – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

Akcję przeprowadzono w dwóch turach – przed wakacjami i we wrześniu, a tester dostępny był w 39 miejscowościach w różnych regionach Polski. Łącznie wykonano 2145 badań samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Faktycznie liczba aut była nieco mniejsza, bo część z nich skontrolowano dwukrotnie. Przyczyną było nieodpowiednie ciśnienie w kołach, które ma wpływ na pracę zawieszenia. Na miejscu było ono uzupełniane do wskazanej przez producenta auta wartości.

W 2020 roku nieco ponad 81 procent pojazdów uzyskało wynik dobry, a niecałe 14 procent dopuszczalny. Zaledwie pięć procent nie zdało egzaminu. Dane te są zbliżone do uzyskanych w latach ubiegłych.

Po zakończeniu badania każdy kierowca otrzymywał wydruk ze szczegółowymi wynikiem, który był indywidualnie omawiany, a użytkownik otrzymywał zalecenia dotyczące dalszej eksploatacji. Osoby zainteresowane uzyskiwały kupon rabatowy na zakup nowych amortyzatorów BILSTEIN.

Wszystkie nasze akcje prowadzimy we współpracy z lokalnymi warsztatami samochodowymi. Punkty te zrzeszone są w sieciach naszych dystrybutorów, mamy więc zapewnioną dostępność produktów BILSTEIN. Dzięki temu możemy utrzymać ciągłość naszego badania na zasadzie akcja – reakcja. Z rozmów z mechanikami i kierowcami wiem, że to korzystne rozwiązanie dla obu stron. Zapewnia nie tylko utrzymanie pojazdu w sprawności technicznej, ale też wpływa na wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze – dodaje Andrzej Wojciech Buczek, z IHR Warszawa.

Organizatorzy zapowiadają, że akcja kontynuowana będzie w 2021 roku.

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz