Podsumowanie roku w ELIT Polska

18 gru 2020

Dystrybutor części motoryzacyjnych ELIT Polska podsumował kończący się rok. Mimo pandemii koronawirusa firma zrealizowała kilka strategicznych przedsięwzięć.

 

Wedle przedstawicieli ELIT Polska, jednym z głównych tegorocznych osiągnieć firmy było rozbudowanie portfolio marek własnych. Do oferty produktowej dołączyły też nowe marki: MPM oils oraz ERA. Rozbudowany został ponadto asortyment marki ELSTOCK. Ogółem oferta zwiększyła się z 500 000 pozycji do miliona.

Mimo trwającej pandemii nie zaprzestano także działań związanych z rozbudową sieci filii. Ostatnio otwarta, usytuowana w Legionowie, dołączyła do 53 filii dostępnych w Polsce dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Warto tu dodać, że jako członek grupy LKQ, ELIT Polska dysponuje zapleczem pozwalającym na to, aby zamówiony asortyment z magazynów w Czechach i Niemczech (Stahlgruber.DE, ELIT.CZ, AutoKelly.CZ) został dostarczany do klientów w ekspresowym tempie 48 godzin.

Przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa zorganizowano w mijającym roku 4 trasy RoadShow. ELIT ze swym  wyposażeniem warsztatowym był obecny w takich miastach jak: Zamość, Tarnów, Mysłowice oraz Radomsko. Klienci jak co roku mogli liczyć na fachowe porady w dobrze odpowiednich urządzeń i narzędzi..

Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom firma stworzyła sklep internetowy przeznaczony dla klientów detalicznych, dzięki któremu każdy, bez wychodzenia z domu, może zamawiać produkty do wybranego oddziału ELIT Polska lub za pośrednictwem kuriera InPost.

W 2020 roku ELIT Polska zaangażował się w kilka akcji pomocowych (m.in. uczestniczył w pomocy szpitalom oraz sieciom warsztatów sygnowanych logo Partner ELIT), wsparł kilka drużyn sportowych (m.in. KKS Katowice oraz LKS Woszczyce). Firma przystąpiła także do akcji „Szlachetna Paczka”

Bezpieczeństwo pracowników i komfort jazdy to dwa główne powody, które stały za decyzją o wymianie floty samochodowej na nową. Wśród zakupionych pojazdów znalazły się również samochody hybrydowe. Zainwestowano ponadto w nowoczesny system pozwalający na monitorowanie ekologicznej jazdy pracowników firmy.

Rozbudowany został call center, by klienci firmy mogli otrzymać szybkie i merytoryczne odpowiedzi na swoje pytania..

Rok 2020 sprawił, że mimo niesprzyjających okoliczności zewnętrznych, poczuliśmy się silniejsi. Podjęliśmy wiele strategicznych dla rozwoju firmy decyzji. Wierzymy, że takie podejście zaprocentuje i pozwoli zwiększyć konkurencyjność. Rozpoczęliśmy również prace nad kilkoma nowymi, kluczowymi projektami, które światło dzienne ujrzą w 2021 roku. W nowy rok wchodzimy z optymizmem i gotowością do działania. Nie bez znaczenia jest dla nas wsparcie płynące z grupy LKQ – największego dystrybutora części zamiennych na świecie – mówi Anna Cebeńko, marketing manager ELIT Polska.

 

 

 

Zostaw Komentarz