Podwójne suche sprzęgło Valeo

07 lip 2020

Valeo wprowadza do oferty podwójne suche sprzęgło (Dual Dry Clutch). Jak zapewniają przedstawiciele producenta, rozwiązanie to umożliwia szybką zmianę biegów, płynne i mocne przyspieszenie oraz zmniejszenie hałasu i wibracji.                                               

Podwójne suche sprzęgło wytwarzane przez Valeo stosowane jest na pierwszy montaż w pojazdach KIA i Hyundai. Siłowniki załączające kolejne biegi towarzyszące temu sprzęgłu umożliwiają szybszą o 15% zmianę przełożeń w porównaniu do poprzedniej, 6-biegowej skrzyni biegów montowanej w samochodach Hyundai i KIA.

Nowy produkt Valeo zostaje wprowadzony na rynek wtórny wraz z kompleksowymi rozwiązaniami montażowymi – prosta procedura ręcznej kalibracji ma zwiększać wydajność w warsztacie. Dostępny jest też program pomocy technicznej, w tym instrukcje montażu, szkolenia na żywo, webinary, interaktywne prezentacje i filmy na bezpłatnej internetowej platformie technicznej Valeo Tech @ssist.

Jak podkreślają przedstawiciele Valeo, wprowadzenie nowego produktu stanowi kolejny krok w strategii firmy na rynku części zamiennych, polegającej na rozwoju gotowych rozwiązań montażowych przeznaczonych do nowoczesnych układów napędowych. Oferta obejmuje zestawy sprzęgła, dwumasowe koła zamachowe, siłowniki, narzędzia montażowe oraz pełny pakiet wsparcia technicznego.

Zostaw Komentarz