#pomagamypomagać, czyli jak wspomóc warsztaty

07 kwi 2020

Wszystkie dane jasno wskazują, że światowa gospodarka stoi przed największym wyzwaniem ostatnich dekad. Wiedzą to też producenci części oraz dostawcy i chcą pomóc mechanikom utrzymać ruch w warsztatach, aby wspólnie przetrwać ciężki okres. Stąd pomysł akcji #pomagamypomagać zorganizowanej wspólnie przez Inter Cars i jego dostawców, która właśnie rusza.

#pomagamypomagać to doraźna pomoc dla właścicieli warsztatów, którzy zmagają się dzisiaj z wieloma problemami. Z jednej strony zmuszeni są do zmiany podejścia do prowadzenia biznesu i reagowania na niestabilną sytuację, z drugiej stają przed wyzwaniami wnikającymi ze zmniejszającej się w czasie pandemii koronawirusa liczby klientów w warsztatach. Inter Cars wspólnie ze swoimi partnerami biznesowymi proponuje warsztatom wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu problemów, na które nikt nie był przygotowany.

Program #pomagamypomagać jest oparty na trzech filarach, którymi są:

  1. Pakiet ochronny (zawierający 5 litrów płynu antybakteryjnego, 5 sztuk maseczek ochronnych, 100 rękawiczek ochronnych), który pozwoli warsztatom stosować zasady bezpieczeństwa pozwalające zminimalizować ryzyko zarażenia oraz spełnić podczas kontaktu z klientami wymogi rekomendowane przez polski rząd.
  2. Bezpłatne webinary – pierwsze szkolenie zatytułowane „Zarządzanie warsztatem w kryzysie” odbyło się 31 marca. Kolejne tematy znajdują się w przygotowaniu. Jest to bezpłatna wiedza dla właścicieli warsztatów i mechaników, tak bardzo potrzebna i trudna do zdobycia w czasach ogólnej kwarantanny.
  3. Gotowe do użycia treści marketingowe, tj. posty do mediów społecznościowych (tekst i grafiki), które pomogą dotrzeć z przekazem do kierowców przy użyciu nowoczesnych narzędzi online. To obecnie najlepsza forma kontaktu z klientem, który szuka informacji na temat dostępnych usług.
    Wszystko wskazuje, że obecna sytuacja jeszcze mocniej ugruntuje pozycję internetu, jako podstawowego narzędzia komunikacji. Warto to wykorzystać i wyjść frontem do konsumenta.

Pakiety ochronne dostarczone zostaną za pośrednictwem filii Inter Cars do 10 tysięcy warsztatów już w tym tygodniu! Pozostałe materiały dystrybuowane będą bezpłatnie drogą elektroniczną. Inicjatorzy akcji pracują już nad dodatkowymi krokami, które mają pomóc mechanikom utrzymać ich biznesy w czasie trwania pandemii koronawirusa.

Kampania #pomagamypomagać zainicjonowana została przez producentów części samochodowych wspólnie z Inter Cars. Ma ona na celu zachęcić kierowców do korzystania z usług warsztatów. Firmy zaangażowane w projekt #pomagamypomagać to Inter Cars, Castrol, ZF Aftermarket, Bosch, Schaeffler, Mann Filter, Filtron, Delphi, Febi, Varta/Clarios, Contitech, Valeo, Osram, Magneti Marelli, Vredestein, Bridgestone, Goodyear.

Wszystkie informacje na temat akcji dostępne są na www.intercars.com.pl oraz https://www.facebook.com/InterCarsOfficial/

Zostaw Komentarz