Pomoc dla Ukrainy od firmy OSRAM

20 cze 2022

Znana, m.in. z rynku motoryzacyjnego, firma OSRAM zaangażowała się, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, w pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

W ramach pomocy dla Ukrainy firma OSRAM, za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża, przekazała potrzebującym lampy inspekcyjne o wartości 1 600 000 zł. Wysłane ciężarówkami PCK produkty, zasilane energią z akumulatorów, mogą służyć między innymi jako oświetlenie w awaryjnych sytuacjach. Trafiły do szpitali, schronów i innych miejsc, w których oświetlenie jest niezbędne, a istnieje ryzyko utraty zasilania lub w ogóle go nie ma.

Gdy tylko pojawiła się możliwość udzielenia wsparcia naszym sąsiadom, natychmiast zdecydowaliśmy się pomóc. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem naszych pracowników i przełożonych, co bardzo nas cieszy. Wiele osób z Polski i Niemiec zaangażowało się w realizację tego przedsięwzięcia – powiedział Andrzej Przybylski, dyrektor działu Automotive w ams OSRAM w Polsce.

– Wysokiej jakości oświetlenie pozwoli na zabezpieczenie miejsc pobytu cywilów czy szpitali na wypadek braku prądu. Jest to bardzo potrzebny sprzęt, który z pewnością ułatwi funkcjonowanie wielu ukraińskich placówek. Dziękujemy za współpracę i za możliwość wspólnych działań. Dzięki temu możemy pomóc potrzebującym – mówią przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wśród przekazanych produktów znalazły się lampy z rodziny LEDinspect, takie jak: Mini Compact 80, Professional 150 i 180, Flooder 10W i 20W, Flooder Helicopter i Spaceship, Mini 125, Pocket 160 i PRO Slimline 280. Wszystkie są zasilane z akumulatorów, dzięki czemu mogą zapewnić oświetlenie w sytuacji awaryjnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz