Pomóc znaleźć ideał…

07 gru 2018

Trwałość, zasięg czy barwa – preferencje klientów co do idealnego ich zdaniem oświetlenia w reflektorach są bardzo różne. Na całe szczęście dzisiejsza oferta jest tak szeroka, że zadanie doradcy serwisowego czy mechanika – dopasować produkt do oczekiwań klienta – nie wydaje się specjalnie skomplikowane. Takie doradztwo idealnie się wpisuje się model działania nowoczesnego serwisu, który powinien pomagać klientowi, gdzie to możliwe. Tym bardziej, że w ten sposób można zwiększyć zyski i budować dobre relacje z klientami.

Lampy (jarzniki) ksenonowe wymienia się dość rzadko, tym bardziej warto więc zainwestować w ich jakość i dobrać je pod kątem preferencji kierowcy.

Coraz większa część użytkowników aut kieruje się przy wyborze źródeł światła dodatkowymi parametrami, a producenci, chcąc sprostać tym oczekiwaniom i potrzebom, oferują wiele typów lamp ksenononowych. Wybór jest w miarę prosty, jeśli kierowca wie, czego chce. Źródła o niebieskawym świetle, takie jak OSRAM Xenarc Cool Blue Intense są przeznaczone dla tych, którzy pragną, by ich auto wyróżniało się na drodze. Zwolennicy maksymalnego bezpieczeństwa powinni wybrać lampy Xenarc Night Breaker Laser, a w przypadku, gdy zmiana źródła światła jest z powodów konstrukcyjnych utrudniona, najlepiej zdecydować się na takie o podwyższonej trwałości – Xenarc Ultra Life.

Są także kierowcy, którzy nie za bardzo wiedzą, czego potrzebują. Tacy klienci chętnie polegają na rekomendacjach mechaników. To, jaki produkt warto w danej sytuacji zaproponować zależy od bardzo wielu czynników. Kluczowe jest, by przed przystąpieniem do wymiany oświetlenia przeprowadzić dokładny wywiad z właścicielem samochodu co do jego preferencji. Trzeba też dysponować wiedzą o źródłach światła.

I tak proponując właścicielowi pojazdu lampy wyładowcze o zimnym świetle, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób taką barwę producent osiągnął. Nakładane na bańkę niebieskie filtry blokują część wytwarzanego przez lampę światła, m.in. dlatego też nie każdy ksenon posiada homologację ECE. Mają ją na pewno lampy Xenarc Cool Blue Intense, gdyż temperatura barwowa wytwarzanego przez nie światła nie przekracza wartości dopuszczalnych normami ECE. Do tego, co bardzo ważne, OSRAM osiągnął to jedynie zmieniając mieszankę gazu. Dzięki temu lampy te wytwarzają nawet do 20% jaśniejsze światło niż produkty pokryte niebieskim filtrem.

Jeszcze jaśniejsze światło, bo aż do 200% w porównaniu do minimum określonego w normie homologacyjnej, emitują ksenony z rodziny Xenarc Night Breaker Laser. Ich zasięg wynosi nawet do 250 m, a światło generowane przez reflektory jest do 20% bielsze.

Z kolei tym co wyróżnia gamę lamp Xenarc Ultra Life jest trwałość – nawet czterokrotnie większa niż produktów standardowych. Nic więc dziwnego, że producent udziela na nie nawet 10-letniej gwarancji, co oznacza, że bez wymiany lampy można przejechać nawet do 300 000 km.

Produktem zapewniającym kompromis między często rozbieżnymi oczekiwaniami kierowców jest linia Xenarc Original. Właśnie takie źródła światła są montowane fabrycznie w połowie nowych samochodów. Łączą dobre parametry świetlne z trwałością i rozsądną ceną.

Oczywiście, nie wolno zapominać, że nadal spora część samochodów jest wyposażona w reflektory halogenowe. Ale dla doradcy serwisowego niewiele to zmienia – linie produktów nazywają się tak samo jak w przypadku ksenonów – Cool Blue Intense, Night Breaker, Ultra Life czy Original. I kierowane są do takich samych grup odbiorców, o identycznych potrzebach i gustach.

Nowoczesny, dbający o klientów serwis, powinien pomagać im dobrać źródła najlepiej dopasowane do ich preferencji i stylu jazdy kierowcy.

Zostaw Komentarz