Pompa cieczy ECF Airtex wchodzi na rynek wtórny

07 paź 2022

Producent samochodowych pomp cieczy chłodzącej, firma Airtex wprowadziła na rynek wtórny elektrohydrauliczną pompę cieczy ECF. To alternatywa oryginalnej, elektrohydraulicznej pompy cieczy stosowanej w silnikach TDI z grupy VAG o pojemności 1,6 i 2,0 l. Jednostki te są produkowane od 2012 roku i napędzają już ponad dziewięć milionów pojazdów w całej Europie.

We wprowadzonej na rynek przez firmę Airtex pompie cieczy chodzącej przeznaczonej do silników TDI stosowanych w wielu modelach pojazdów z grupy VAG wykorzystano opatentowane przez Airtex rozwiązanie SWITCH ECF służące do zmiany natężenia przepływu, ale bez naruszania oryginalnego patentu. Tym samym Airtex stał pierwszym producentem oferującym prawdziwy zamiennik pompy cieczy OE, z dopasowaną technologią ECF. Zanim element trafił na rynek, opracowano 50 prototypów i przeprowadzono 120 testów hydraulicznych.

Airtex ECF – tak jak oryginał – zmienia natężenie przepływu płynu chłodzącego w celu skrócenia czasu nagrzewania się silnika. Redukuje tym samym zużycie paliwa i poprawia skład spalin w pierwszych minutach jazdy. Pompa dostępna jest jako pojedynczy element lub jako część zestawu obejmującego pompę cieczy, pasek rozrządu, napinacz i rolkę prowadzącą.

Założona w 1935 roku firma Airtex jest producentem OE. Jej europejskie centrum technologiczne i produkcyjne to dysponujący certyfikatem ISO zakład o powierzchni 13.000 m2, który zatrudnia prawie 150 pracowników i może wyprodukować ponad pięć milionów pomp cieczy rocznie. Oferta dla rynku wtórnego obejmuje pompy wody, pompy paliwa oraz zestawy rozrządu z pompą wody wraz z paskiem rozrządu Dayco OE.

Premiera tej pompy potwierdza wysoki poziom umiejętności technicznych zespołu inżynierów Airtex. Cieszymy się, że jako pierwsi oferujemy prawdziwą alternatywę dla pompy cieczy OE, która oferuje ten sam poziom zaawansowania technicznego i taką samą funkcjonalność. System ECF odgrywa istotną rolę w redukcji emisji spalin i obniżeniu zużycia paliwa. Uzyskaliśmy ten efekt dzięki naszej opatentowanej konstrukcji SWITCH – podkreśla Sam Robinson, group brand & marketing manager.

 

 

Zostaw Komentarz