Pompy w zestawie z termostatem

12 lut 2021
P494-TH – elektryczna pompa wody HEPU® z termostatem i wiązką

 

By ułatwić życie mechanikom, firma HEPU wprowadziła do swojej oferty szeroki asortyment pomp wody w zestawie z termostatem.

 

W ostatnich latach układy chłodzenia silników samochodów osobowych uległy zauważalnym zmianom. Wprowadzono plastikowe wirniki, pojawiły się moduły zarządzania przepływem cieczy czy też pompy z regulacją tłoczenia. Także płyny stosowane we współczesnych samochodach różnią się od tych sprzed 30 lat.

P481-TH – elektryczna pompa wody HEPU® z termostatem, wiązką i przewodem do podłączenia (BMW)

Jednocześnie ewolucja układów chłodzenia, a przede wszystkim konieczność utrzymania odpowiedniej temperatury silnika, sprawiły, że wyższe wymagania stawiane są wobec termostatów. Coraz częściej też producenci pojazdów zalecają, by dokonując wymiany pompy, zmienić również termostat. W niektórych modelach aut pompa cieczy stanowi przy tym już jeden moduł wraz z termostatem, w innych należy wymieniać je jako oddzielne części, co może powodować niejakie wątpliwości u mechaników przy zamawianiu części do naprawy.

P430-TH – elektryczna pompa wody HEPU® z termostatem i wiązką (BMW)

By więc ułatwić życie mechanikom, firma HEPU® Germany wprowadziła do swojej oferty szeroki asortyment pomp cieczy w zestawie z termostatem. Pompy w takim ukompletowaniu mają w symbolu dodatkowe oznaczenie -TH. Dotyczy to zarówno pomp napędzanych mechanicznie jak i elektrycznych.

P1579A-TH – mechaniczna pompa HEPU® z termostatem (Mercedes)

Przy okazji wspomnieć wypada, iż firma  HEPU® szczyci się, że dostarczane przez nią pompy wody podlegają ścisłej kontroli jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego. Każda musi zdać specjalny test ciśnieniowy i test szczelności. HEPU® zapewnia, że pompy tej marki spełniają najwyższe standardy jakości i niezawodności, nie ustępując więc w niczym elementom montowanym fabrycznie.  

 

1 comments

Zostaw Komentarz