Portal dla całego rynku

12 mar 2021

Całkowicie zmodernizowany portal ZF Aftermarket ma być platformą służącą wszystkim uczestnikom rynku: od warsztatów samochodowych aż po hurtownie oraz sieć autoryzowanych partnerów serwisowych ZF.

Aktualne informacje techniczne to podstawa pracy wszystkich uczestników rynku części samochodowych. Tymczasem sięgając po papierowe wersje katalogów i drukowane instrukcje montażu nie tylko traci się cenny czas, ale także ponosi ryzyko płynące z posługiwania się zdezaktualizowanymi danym, co grozi np. zamówieniem niewłaściwych części. Właśnie dlatego ZF proponuje sprzedawcom części, pracownikom warsztatów i wszystkim innym zainteresowanym dostęp do bogatego zasobu przydatnych w codziennej pracy informacji, które zgromadzone zostały w jednym miejscu w internecie.

Spersonalizowane możliwości

Miejscem tym jest zmodernizowany i wzbogacony o nowe funkcje portal ZF Aftermarket. Tu należy jednak od razu dodać, że tylko część tych funkcji udostępniono wszystkim odwiedzającym stronę. W pełni bazę informacji mogą wykorzystać tylko zarejestrowani użytkownicy. Dopiero po dokonaniu rejestracji uzyskuje się bowiem dostęp do spersonalizowanego obszaru z platformą komunikacyjną do wymiany fachowej wiedzy, danych i informacji.

Znajduje się tam m.in. dział „Informacje techniczne”, w którym znaleźć można video-instrukcje montażowe, informacje na temat zmian materiałów do produkcji lub modelu danej części, wsparcie techniczne dotyczące montażu i demontażu części, informacje o produkcie (na przykład karty bezpieczeństwa i charakterystyki, rodzaje smarów), fachową pomoc w zakresie diagnostyki pojazdów, wskazówki pomagające uniknąć uszkodzenia części itp.

Dzięki nowym funkcjom portalu ZF Aftermarket można także:

  • dokonać rejestracji w programie lojalnościowym ZF [pro]Points;
  • zgłosić się do konceptu warsztatowego ZF[pro]Tech oraz szkoleń technicznych;
  • wyszukać w okolicy dystrybutorów części i partnerów serwisowych;
  • skorzystać z newslettera i bloga.

Jeszcze więcej opcji mają partnerzy konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech. Poza pełnym dostępem do platformy korzystać mogą z bezpośredniego wsparcia, m.in. mogą przeglądać instrukcje montażu, otrzymywać powiadomienia o kampaniach serwisowych i częściach wycofanych z rynku (i to nie tylko produktów ZF). Jak wskazuje praktyka, informacje takie są wręcz niezbędne dla niezależnych warsztatów oferujących przeglądy i naprawy zgodne z wytycznymi producentów pojazdów, co jest warunkiem zachowania gwarancji samochodu.

Nowy katalog z wyszukiwarką

Na zmodernizowanym portalu znalazł się również nowy katalog online, który jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Umożliwia on łatwe wyszukiwanie po numerze referencyjnym części, modelu pojazdu lub numerze VIN. Użytkownik znajdzie tu także numer EAN, numer części OE i inne numery porównawcze oraz zdjęcia produktów. Dowie się ponadto w jakich innych pojazdach dana część zamienna może zostać zainstalowana. Katalog zawiera również informacje o narzędziach specjalistycznych potrzebnych do montażu oraz pozwala (po zalogowaniu się do portalu) pobrać instrukcje montażowe do wszystkich części zamiennych marek ZF (tzn. Lemförder, Sachs i TRW) oraz związane z akcjami serwisowymi producentów pojazdów. Dodatkowo użytkownik ma dostęp do historii swych wyszukiwań, zarówno części jak i pojazdów.

Nie tylko dla warsztatów

Podsumowując, nowa odsłona portalu ZF Aftermarket jest nie tylko narzędziem przeznaczonym dla warsztatów samochodowych, lecz oferuje dostęp do spersonalizowanych informacji i funkcji także innym grupom użytkowników. Z portalu korzystają więc również oddziały ZF oraz partnerzy serwisowi należący do Grupy ZF czy warsztaty partnerskie specjalizujące się w naprawie i regenerowaniu produktów ZF.

Na koniec dodać jeszcze można, że portal dostosowany został do wymogów wszystkich urządzeń cyfrowych, więc można korzystać z niego wygodnie zarówno za pomocą komputera, jak i smartfona.

 

 

 

Zostaw Komentarz