Powstaje centralny magazyn Inter Parts

28 kwi 2020

 

W Stawigudzie, zaledwie kilkaset metrów od centrali firmy, Inter Parts buduje nowy, nowoczesny magazyn, z którego będzie prowadzona dystrybucja towarów do klientów hurtowych oraz rosnącej sieci oddziałów spółki.

 

Obecny obiekt magazynowy należący do Inter Parts liczy sobie łącznie ponad 14 000 m2. Stały rozwój oferty sprawił, że już kilka lat temu zapadła decyzja o inwestycji w nowe zaplecze logistyczne, mogące pomieścić dodatkowe linie produktowe i obsłużyć większą liczbę tras dziennych i nocnych. Bodźcem było również podjęcie międzynarodowej współpracy Inter Parts z Nexus Automotive International z siedzibą w Genewie i powstanie lokalnej geograficznie struktury – Nexus Automotive Central Europe (z biurem znajdującym się w Stawigudzie), czego konsekwencją jest planowany w najbliższych latach ciągły rozwój portfolio dostępnych części. Ponadto Waldemar Bacławski, współzałożyciel N!ACE, zaangażował się w projekt międzynarodowej sieci warsztatowej Nexus Auto, przez co zwiększyła się sprzedaży firmy i powstała konieczność inwestycji w zaplecze magazynowo-logistyczne.

Nowy magazyn w Stawigudzie będzie miał powierzchnię blisko 22 000 m2, co przekłada się na około 40 000 m2 powierzchni półek i 10 000 miejsc paletowych. W obiekcie przewidziano m.in.:

  • strefę wydzieloną ogniowo do składowania chemii i olejów, wyposażoną w regały paletowe z 6 poziomami składowania o 6300 miejscach paletowych.
  • strefę dostaw z regałami paletowymi z 6 poziomami składowania o 3050 miejscach paletowych.

System automatyki nowego magazynu oparty będzie na taśmociągach rolkowych, które umożliwią transport skrzynek z wybranymi artykułami ze strefy wydzielonej ogniowo (strefa składowania chemii i olejów) poprzez zabudowę GT (gabarytów transportowalnych), następnie przez Silos (zabudowę wielopoziomową drobnicowa) na antresolę do stacji sortowana.

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią prace budowlane trwają i inwestycja ma zostać ukończona w planowanym terminie.

 

Zostaw Komentarz