„ProfiAuto Art Gallery”, czyli kalendarz na rok 2024

06 lis 2023

Sieć ProfiAuto poszła z duchem czasu i postanowiła stworzyć swój firmowy kalendarz na rok 2014, łącząc klasykę malarstwa z technologią sztucznej inteligencji. „ProfiAuto Art Gallery”, bo tak go nazwano, to bowiem obrazy ikon motoryzacji w stylu najsłynniejszych twórców z przeszłości powstałe z udziałem graficznych programów AI. Możemy więc popatrzeć na Bugatti w stylu Vincenta van Gogha, na Forda Mustanga w stylu Gustava Klimta, a nawet na Syrenę 100 w stylu Pabla Picassa.

Jak wskazują przedstawiciele sieci ProfiAuto, kalendarz „ProfiAuto Art Gallery” to połączenie pasji do motoryzacji, dziedzictwa mistrzów malarstwa oraz zamiłowania do nowoczesnej technologii (AI). Wydawnictwo jest eksperymentem artystycznym, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wielcy mistrzowie malarstwa z przeszłości mogliby ukazać świat motoryzacji w swoich dziełach. Każdy z obrazów na poszczególne miesiące 2024 roku został wygenerowany przez sztuczną inteligencję na podstawie promptu (zadania powierzonego silnikom AI), a następnie poddany starannej obróbce graficznej, powiększeniu, dodaniu detali oraz korekcie kolorów. Dzięki tym zabiegom uzyskano malarski efekt, który nawiązuje do wyjątkowego stylu wielkich artystów.

Wśród stworzonych grafik, znajdują się m.in. Bugatti Veyron w stylu Vincenta van Gogha, Ford Mustang w stylu Gustava Klimta, Jaguar E-Type w stylu Claude’a Moneta czy nawet Syrena 100, która mogłaby wyjść w przeszłości spod pędzla Pabla Picassa.

Zdajemy sobie sprawę, że kunszt dawnych mistrzów jest bezsprzecznie nieosiągalny. W przypadku naszego kalendarza prawdopodobnie nie udało się go odtworzyć w pełni, jednak wierzymy, że efekt wizualny zachwyci fanów motoryzacji. W naszej pracy – nie tylko tej graficznej – zawsze staramy się wykorzystywać najnowsze technologie, a popularyzacja sztucznej inteligencji była do tego idealnym przyczynkiem – mówi Paweł Cieśliński, kierownik działu graficznego w firmie Moto-Profil, która jest właścicielem marki i sieci ProfiAuto.

Kalendarz „ProfiAuto Art Gallery” na rok 2024 zostanie wydrukowany w liczbie 5000 sztuk i udostępniony partnerom sieci ProfiAuto w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wszystkie grafiki stworzone na potrzeby wydawnictwa dostępne są pod linkiem: https://profiauto.pl/co-nowego/motoryzacja-w-stylu-najwiekszych-malarzy-stworzona-przez-sztuczna-inteligencje.

 

Zostaw Komentarz