Przystanek Warsztat – znowu w trasie

12 cze 2022

Koniec obostrzeń związanych z Covid-19 umożliwił powrót do formuły bezpośrednich spotkań z klientami podczas akcji kontroli stanu pojazdów – „Przystanek Warsztat”. W tym roku O.K. Serwis zaprezentuje się w 9 miejscowościach na terenie całej Polski, by zachęcić kierowców do korzystania z warsztatów należących do tej sieci.

– Po dwóch latach przerwy O.K. Serwis rusza w trasę z „Przystankiem Warsztat”. Wracamy do formuły spotkań, którą realizowaliśmy przed pandemią, czyli otwartych dla wszystkich zainteresowanych punktów serwisowych z darmową usługą kontroli podstawowych elementów wpływających na bezpieczeństwo podróżowania samochodem – mówi Jacek Adamus, koordynator sieci O.K. Serwis

Podczas kontroli, która trwa kilka minut, sprawdzane są: oświetlenie, działanie wentylacji, skuteczność klimatyzacji, stan akumulatora, płynu chłodzącego, płynu hamulcowego, ogumienia oraz poziom oleju i luzy w układzie kierowniczym. Do tego ostatniego badania wykorzystywany jest specjalny przyrząd, który pozwala zweryfikować luzy w układzie kierowniczym bez konieczności podnoszenia samochodu.

Pierwszy Przystanek Warsztat w tym roku odbył się 14 maja w Osiecku pod Warszawą, kolejny 11 czerwca w Sieradzu. Oba spotkały się z dużym zainteresowaniem lokalnych kierowców. Na każdym zbadanych zostało kilkadziesiąt samochodów, a wielu kierowców zadeklarowało chęć odwiedzenia O.K. Serwisu celem naprawy wykrytych usterek.

– Przystanek Warsztat, buduje nie tylko świadomość marki O.K. Serwis, ale przede wszystkim świadomość bezpieczeństwa. Wystarczy, że sprawdzimy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego, aby przekonać się, że w 70% badanych przez nas aut, płyn kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany. To samo tyczy się opon, w których nie tylko istotna jest głębokość bieżnika, ale także równomierne zużycie, ich wiek czy widoczne uszkodzenia mechaniczne – zwraca uwagę Jacek Adamus.

Po przeprowadzonej kontroli każdy kierowca otrzymuje listę wykrytych usterek oraz sugestie dotyczące dalszego postępowania oraz tego jakie elementy mogą wymagać uwagi w najbliższym czasie. Wszystkie sprawy techniczne omawiane są z właścicielem warsztatu O.K. Serwis, który ma możliwość nawiązać bliższe relacje z potencjalnymi klientami i zaprosić ich do naprawy pojazdu w swoim serwisie.

– Budowanie dobrych relacji z klientami, możliwość zaprezentowania się szerszej grupie osób, to bardzo ważne elementy każdego Przystanku Warsztat. Podczas takich wydarzeń właściciel warsztatu ma możliwość poznania potencjalnych klientów, wymiany opinii i uwag. To także silna reklama w lokalnej społeczności, która wyróżnia markę O.K. Serwis na tle pozostałych warsztatów – dodaje Jacek Adamus.

Właściciele warsztatów, którzy przystąpili do akcji, mogą liczyć na pełne wsparcie firmy INTER-TEAM, w organizacji wydarzenia, zapewnieniu wymaganych zgód i zaplecza potrzebnego do przeprowadzania kontroli pojazdów w terenie. Spotkaniom towarzyszą różne atrakcje, w tym muzyka na żywo, oraz „umilacze” dla dzieci, które, w oczekiwaniu na przegląd samochodu rodzica, mogą rysować i bawić się w wydzielonych strefach.

W najbliższym czasie Przystanek Warsztat pojawi się:

  • 25 czerwca w Kolonii Bochotnica – ul. Nałęczów 20 (parking przy sklepie Biedronka)
  • 9 lipca we Włocławku – ul. Cmentarna 10 (parking przy sklepie Auchan)

Tegoroczną akcję Przystanek Warsztat wspiera czterech partnerów – ATE, ELF, OSRAM i VARTA

Zostaw Komentarz