PSI Polska ulepszy logistykę magazynową Inter Cars za granicą

25 lip 2023

Inter Cars SA, największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zdecydował się na wymianę systemu WMS (Warehouse Management System – oprogramowanie do zarządzania przepływem towarów w magazynie) w swojej sieci magazynów zagranicznych. Spółka postawiła na rozwiązanie PSIwms od PSI Polska.

Grupa Kapitałowa Inter Cars to polska firma branży motoryzacyjnej działająca na wielu europejskich rynkach. Podstawą jej działania są efektywne procesy logistyczne umożliwiające realizację dostaw do klientów w bardzo krótkim czasie. Dynamiczny rozwój sieci i potrzeba nowych rozwiązań wspierających rozwój firmy skłonił Inter Cars do wymiany oprogramowania. Po analizie dostępnych rozwiązań spółka wybrała system PSIwms.

– Szukaliśmy rozwiązania, które będzie skalowalne i pozwoli nam na dalszy rozwój firmy. Duże znaczenie miało dla nas także doświadczenie firmy w wymianie systemu WMS oraz gwarancja utrzymania stabilnego zespołu na czas wdrożenia i po uruchomieniu produkcyjnym. PSIwms to zaawansowane rozwiązanie z bogatą konfigurowalnością, które powinno zaspokajać nasze obecne i przyszłe potrzeby – mówi Krzysztof Lutrowicz, dyrektor ds. łańcucha dostaw w ILS, spółki odpowiedzialnej za dostarczanie kompleksowych usług logistycznych związanych z magazynowaniem i dystrybucją dla podmiotów z Grupy Inter Cars oraz firm zewnętrznych.

PSI Polska będzie odpowiedzialna za wdrożenie PSIwms w sieci magazynów zagranicznych Inter Cars działających na potrzeby dystrybucji części zamiennych i zastąpi obecnie działający system. W ramach projektu PSI przygotuje konfiguracje dla kilku typów magazynów, które będą następnie zaimplementowane w prawie 400 magazynach w 16 europejskich krajach. Umowa zakłada również wyszkolenie konsultantów Inter Cars w zakresie konfiguracji i wdrażania systemu PSIwms w kolejnych magazynach, w celu umożliwienia samodzielnego rozwijania systemu w przyszłości.

System PSIwms realizuje obsługę procesów logistycznych w magazynach wielu znanych marek. W Polsce do grona klientów spółki PSI należą m.in. LPP (właściciel marek Sinsay, Reserved, Cropp, House, Mohito), CCC, Asmet czy Empik. System PSIwms obsługuje już część magazynów w Polsce z Grupy Inter Cars.

– Inter Cars w pełni rozumie znaczenie WMS, jako narzędzia do budowania przewagi konkurencyjnej. Wieloletnia współpraca w Polsce z ILS będącym częścią Grupy Inter Cars pozwoliła zbudować zaufanie do naszej technologii i zespołu. Oprogramowanie PSIwms zostało zaprojektowane z myślą o intuicyjnej obsłudze złożonych procesów. W tym celu wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, m.in algorytmy sztucznej inteligencji. W centrum uwagi jest dla nas użytkownik systemu i nieustanna optymalizacja procesów. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie na rynkach międzynarodowych i wspierać Inter Cars w jego globalnej ekspansji. Projekt ten jest istotnym krokiem w realizacji strategii PSI Polska zakładającej ekspansję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, które są dla firmy niezwykle perspektywiczne ze względu na wzrost gospodarczy i liczbę nowych inwestycji logistycznych lokalizowanych na tych rynkach – wyjaśnia Piotr Picyk, dyrektor sprzedaży PSI Polska.

Realizacja projektu zostanie rozpoczęta w połowie 2023 roku i zakłada harmonogram prac na najbliższe 6 lat.

PSI Polska to część koncernu PSI Software AG, światowego dostawcy oprogramowania do zarządzania produkcją, logistyką, energią i transportem publicznym. Firma od ponad 50 lat prowadzi złożone projekty wdrożeniowe na całym świecie. Ponad 400 osobowy zespół PSI Polska rozwija oprogramowanie dla potrzeb całego koncernu oraz realizuje wdrożenia systemów w Polsce i zagranicą.

Zostaw Komentarz