R jak Renault

28 sie 2018

ExxonMobil rozszerzył ofertę olejów silnikowych o nowy produkt przeznaczony do pojazdów dostawczych marki Renault. Mobil Delvac City Logistics R 5W-30 spełnia wymagania ACEA C4 oraz posiada dopuszczenie Renault RN0720. Jednocześnie stanowi uzupełnienie pierwszej w Europie linii olejów silnikowych opracowanych z myślą o pojazdach dostawczych, która zadebiutowała w 2017 roku.

Formulacja w pełni syntetycznego oleju Mobil Delvac City Logistics 5W-30 wykorzystuje osiągnięcia technologiczne Mobil Delvac – marki z ponad 90-letnią historią. – W przypadku olejów do pojazdów dostawczych naszym priorytetem jest niezawodność floty, czyli zabezpieczenie właścicieli firm przed stratami spowodowanymi przestojem w wyniku awarii. Istotny jest również wpływ oleju na niskie zużycie paliwa i skuteczna ochrona silnika podczas jazdy miejskiej, wymagającej częstego zatrzymywania się i ruszania – mówi Ewa Jeżewska z polskiego przedstawicielstwa ExxonMobil. – Nowe oleje to także szansa dla serwisów na zdobycie klientów, bo udział pojazdów dostawczych w generowaniu zysków warsztatu w najbliższych latach będzie coraz większy – dodaje.

Dla ułatwienia doboru produktu do silnika, na etykietach w pełni syntetycznego oleju Mobil Delvac City Logistics 5W-30 znalazły się litery wskazujące na aprobaty producentów pojazdów: P – Peugeot/Citroen B712290, V – VW 504 00/507 00, F – Ford WSS-M2C913-C, M – MB-Approval 229.31/229.51/229.52 oraz R – Renault RN0720. Niektóre z olejów Mobil Delvac City Logistics mają szersze zastosowanie – posiadają dodatkowe aprobaty ACEA i spełniają wymagania innych marek, w tym Iveco i Fiata. Gamę olejów do samochodów użytkowych do 3,5t uzupełnia semisyntetyczny Mobil Delvac Light Commercial Vehicle E 10W-40, przeznaczony do starszych pojazdów.

Z perspektywy warsztatu mocną stroną gamy olejów ExxonMobil jest wysokie pokrycie rynku – 6 produktów pozwala prowadzić serwis olejowy dla około 80% lekkich pojazdów użytkowych jakie można spotkać na drogach Europy.

Zmiany w ofercie ExxonMobil są odpowiedzią na aktualny trend na rynku pojazdów dostawczych. Według Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA), sprzedaż nowych samochodów dostawczych w Polsce i w większości krajów UE konsekwentnie rośnie. Porównując pierwsze półrocza 2017 i 2018, wzrost w naszym kraju wyniósł 9,6%, co w przeliczeniu na pojazdy oznacza skok sprzedaży z około 29,5 tys. do blisko 32,5 tys. nowych samochodów dostawczych.

Zostaw Komentarz