Range Rover Evoque – okresowe problemy z uruchomieniem silnika

16 lis 2021

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym prezentowane są rozwiązania mniej lub bardziej typowych, ale na ogół trudnych do zdiagnozowania problemów pojawiających się podczas naprawy samochodów. Tym razem sprawa dotyczy pojawiających się od czasu do czasu problemów z uruchomieniem silnika samochodu Range Rover Evoque. 

Do Autodata trafiło takie oto zgłoszenie:

„Mamy w naszym warsztacie Range Rovera Evoque z 2016 roku z silnikiem 2.0 Diesel, który doświadcza od czasu do czasu problemów z rozruchem. Rozrusznik kręci, ale silnik nie podejmuje pracy, zaś w pamięci błędów komputera sterującego jednostką napędową znaleźliśmy kod usterki związany z układem paliwowym. Wymieniliśmy czujnik ciśnienia paliwa i na jakiś czas problemy znikły, ale po paru tygodniach samochód powrócił do warsztatu z tą samą usterką. Co może być jej przyczyną?”

W odpowiedzi specjaliści z Autodata napisali, że słyszeli o problemie z dopływem paliwa występującym w modelach Range Rovera Evoque z dwulitrowym Dieslem produkowanych od 2016 roku. Jak przypuszczają wspominany z zgłoszeniu kod usterki to P0087, który generalnie jest związany z niskociśnieniową częścią układu paliwowego. Ich zdaniem przyczyną jego pojawiania się jest zbyt niskie ciśnienie paliwa, które występuje z powodu złego zamocowania przewodu do pompy paliwowej znajdującej się w zbiorniku. W sytuacji takiej trzeba wymontować zbiornik, aby uzyskać dostęp do zespołu pompy, po czym prawidłowo zamocować dochodzące do niego przewody (rys.). Na koniec należy skasować kod błędu i oczywiście przeprowadzić jazdę próbną, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

 

Zostaw Komentarz