RCH6, czyli lampa wielofunkcyjna

15 maj 2016

RCH6RCH6 to nieduża lampa warsztatowa, którą można trzymać w dłoni, można, dzięki magnesowi, przyczepić do metalowej powierzchni, można wreszcie umocować na głowie.

Dla pracowników warsztatów samochodowych codziennością jest zmaganie się z dostępem do ciasnych zakamarków komory silnikowej. Kłopot bywa tym większy, że nawet najlepsza lampa podwieszona pod maską auta nie zapewnia w takiej sytuacji dobrego oświetlenia. Mechanik potrzebuje więc jeszcze pomocniczego źródła światła. I tu przychodzi z pomocą lampa RCH6, która mieści się w dłoni i można ją wsunąć wszędzie tam, gdzie zmieszczą się palce lub przyczepić do powierzchni metalowej za pomocą wbudowanego z tyłu lampy magnesu. Jeśli potrzebne są obie ręce, wystarczy skorzystać z dołączonej opaski i umieścić lampę na głowie. Dodatkowo lampę można wtedy przechylić o kąt do 90°. Wspomnieć jeszcze warto, że RCH6 trudno zgubić – w jej odnalezieniu pomaga migająca czerwono dioda „find me”.

Szerokość wiązki światła emitowanej przez lampę RCH6 wynosi 90 stopni, a siła strumienia świetlnego to 70 lub 130 lumenów w zależności od trybu pracy. Lampę zasila wbudowany akumulator, którego pojemność wystarcza na 4,5 godziny pracy w trybie Eco i który ładuje się w godzinę przy użyciu kabla USB. Akumulator bez problemu zniesie do 1500 cykli ładowania, podczas gdy na rynku nie brakuje akumulatorów wytrzymujących zaledwie 300 ładowań.
Podobnie jak w przypadku innych lamp warsztatowych marki Philips, obudowa RCH6 jest odporna na uderzenia (klasa IK07), wodo- i pyłoodporna (IP54) oraz niestraszne są jej substancje ropopochodne, z którymi na pewno zetknie się w czasie pracy w warsztacie.

1 comments

Zostaw Komentarz