Rekordowe zainteresowanie badaniem amortyzatorów

27 lip 2020

Zakończyła się pierwsza w tym roku tura organizowanej przez firmę Bilstein akcji bezpłatnej kontroli zawieszenia. Z mobilnego testera skorzystało więcej kierowców niż w latach poprzednich.

Stan techniczny zawieszenia można pobieżnie ocenić we własnym zakresie lub zlecić to mechanikowi. Do uzyskania dokładniejszego wyniku niezbędne są już specjalistyczne urządzenia, którymi warsztat samochodowy zwykle nie dysponuje. Dlatego BILSTEIN od dłuższego już czasu organizuje globalną akcję z mobilnym testerem zawieszenia. W Polsce akcja prowadzona jest od pięciu lat, a terminy kolejnych jej edycji przypadają na czas przygotowań do wakacyjnych wyjazdów oraz okres jesienno-zimowy.

Badanie, wykonywane w ramach akcji, polega na sprawdzeniu pracy amortyzatora każdego koła i zestawieniu uzyskanych wyników dla danej osi. Analizie podlega procentowa różnica siły tłumienia pomiędzy prawym, a lewym kołem, oddzielnie dla przedniej i tylnej osi. Uzyskane wyniki, udokumentowane wydrukiem, omawiane są z kierowcą. Otrzymuje on wytyczne co do dalszej eksploatacji samochodu lub konieczności wizyty w serwisie.

Wszystkie akcje z mobilnym testerem zawieszenia BILSTEIN organizowane są przy współudziale lokalnego warsztatu mechanicznego i przedstawicieli dystrybutora amortyzatorów. Testy wykonywane są bezpłatnie i może z nich skorzystać każdy kierowca samochodu osobowego i dostawczego. Do tej pory skontrolowano blisko cztery tysiące pojazdów, a uzyskane wyniki mogą być zaskoczeniem. Ponad 90 procent badań w skali całej Polski zakończyło się pozytywnie. 

– Tak wysoka średnia bardzo nas cieszy, a jej potwierdzeniem jest pierwsza tura tegorocznej akcji. Podczas niej padł także rekord frekwencji, która osiągnęła około 25 procent liczby dotychczasowych badań wykonanych w czasie wszystkich poprzednich edycji. Oczywiście wiąże się to z obecną sytuacją na świecie. W jej obliczu coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z własnego samochodu. Przekłada się to na większy ruch na drodze, co jest widoczne zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Warto więc zadbać o każdy element, który ma wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

Dobre wyniki uzyskane podczas niedawno zakończonej pierwszej tury akcji nie zmieniły planów jej organizatora. Mobilny tester zawieszenia BILSTEIN powróci do Polski we wrześniu.

Zostaw Komentarz