Renault Clio – światła mijania nie działają

02 sty 2022

Kontynuujemy cykl porad przygotowanych przez firmę Hella, która dostarcza części zamienne oraz całą gamę urządzeń diagnostycznych, a także udostępnia wskazówki techniczne pomagające w ustaleniu przyczyn awarii, często zdarzających się w poszczególnych modelach pojazdów. Porady dostępne są w biuletynie Tech World, do którego warto regularnie zaglądać.

Oto kolejny przykład typowej awarii popularnego modelu samochodu dobrze znanego w każdym warsztacie. Mowa o Renault Clio 2 1,5 dCi produkowanym w latach 2001-2006. Awaria polega na niedziałających światłach mijania.

Usterka ta często jest konsekwencją nieprawidłowego osadzenia przekaźnika świateł mijania w gnieździe wtykowym. Ponieważ przekaźnik jest zamontowany w przestrzeni na nogi pasażera pod schowkiem na rękawiczki, może zostać poruszony przez pasażera. Należy zatem sprawdzić czy prawidłowo tkwi w swym gnieździe, a także skontrolować stan, mocowanie i podłączenie gniazda.

Po usunięciu zauważonych niesprawności, zalecane jest dodatkowe zabezpieczenie przekaźnika w okolicy gniazda wtykowego opaską zaciskową, aby awaria się nie powtórzyła.

Zostaw Komentarz