Retrofity LED marki OSRAM legalne także w Austrii

02 lipiec 2021

OSRAM jako pierwszy producent retrofitów LED, uzyskał dopuszczenie do ich stosowania na drogach w Austrii. To drugi, po Niemczech, europejski kraj, w którym można legalnie stosować retrofity LED OSRAM w niektórych samochodach, wyposażonych fabrycznie w reflektory halogenowe.

 

Austria postanowiła skorzystać z doświadczeń Niemiec i jej Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii (BMK) zezwoliło stosować retrofity LED marki OSRAM w wybranych samochodach fabrycznie wyposażonych w reflektory halogenowe. Na liście znalazły się te same auta, co w opracowanym jesienią 2020 roku zatwierdzeniu niemieckiego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (KBA) z późniejszymi zmianami.

Oznacza to, że na drogach w Austrii można się już legalnie poruszać autem wyposażonym w retrofity Night Breaker LED zamiast żarówek H7. Oczywiście pod warunkiem, że samochód ma dopuszczenie KBA/BMK. W tej chwili na liście pojazdów, w których taką modyfikację można legalnie wykonać i poruszać się po austriackich drogach są m.in.: Alfa Romeo Giullietta, BMW serii 2, Audi A3 i A4, Opel Astra, VW Passat czy Ford Mondeo. Lista ta będzie oczywiście wydłużana, bo trwają badania kolejnych modeli aut.

Dopuszczenie oznacza, iż użytkownicy wymienionych modeli samochodów mogą korzystać ze skuteczniejszych źródeł światła, co znacząco zwiększy bezpieczeństwo jazdy. Wystarczy powiedzieć, że retrofity świecą nawet trzy razy jaśniej niż minimalne wymagania norm i zapewniają znacznie większy zasięg niż źródła halogenowe. Dodatkową zaletą jest znacznie dłuższa (nawet pięciokrotnie) trwałość.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz