Retrofity OSRAM Night Breaker LED H4 wśród finalistów

18 sie 2022

Już niedługo, po przerwie spowodowanej pandemią, w Frankfurcie odbędą się kolejne targi Automechanika – jedno z najważniejszych wydarzeń w branży motoryzacyjnej. Tradycyjnie podczas imprezy zostaną przyznane nagrody Automechanika Innovation Awards – dla najbardziej innowacyjnych produktów i rozwiązań. Wśród finalistów konkursu znalazły się najnowsze retrofity OSRAM – Night Breaker LED H4.

 

W tym roku jury nagrody Automechanika Innovation Awards, składające się z 14 przedstawicieli branży motoryzacyjnej, uczelni, mediów i instytucji, wybrało 96 nominowanych produktów i rozwiązań, a także 35 finalistów. W tym drugim gronie, w kategorii części i rozwiązania technologiczne, znalazły się niedawno zaprezentowane retrofity OSRAM Night Breaker H4, które dołączyły do oferowanych wcześniej lamp w wersji H7. Już samo znalezienie się w gronie finalistów tegorocznej edycji konkursu jest dużym wyróżnieniem, natomiast listę zwycięzców poznamy 13 września.

Retrofity Night Breaker LED w wersji H7, jako pierwszy tego typu produkt na rynku, zostały w 2020 roku dopuszczone do użytku na drogach publicznych w niektórych modelach samochodów w Niemczech. Dziś można je legalnie stosować także na drogach w Austrii, Chorwacji, Słowenii i Francji, a od grudnia 2021 roku pierwsze samochody z lampami tej serii jeżdżą, na podstawie indywidualnych zezwoleń, także po polskich drogach. Lista samochodów, w których można je legalnie używać jest stale wydłużana, można ją znaleźć na stronie www.osram.com/ledcheck.

Nominowane w konkursie najnowsze retrofity Night Breaker LED w typie H4 także zaczynają być zatwierdzane w poszczególnych krajach. We wspomnianym zestawieniu jest najwięcej aut z reflektorami przystosowanymi do żarówek H7, ale sukcesywnie przybywa także samochodów, w których można już stosować retrofity Night Breaker LED H4.

Retrofity Night Breaker LED zapewniają światło jaśniejsze nawet do 230% w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki niezwykłej odporności na wibracje są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Temperatura barwowa wynosi 6000 kelwinów. Producent udziela na produkowane we Włoszech retrofity linii Night Breaker LED czteroletniej gwarancji.

 

 

 

Zostaw Komentarz